آقامیری خبر داد

واریز مطالبات گندمکاران تا چند روز آینده

واریز مطالبات گندمکاران تا چند روز آینده به گزارش مبل زیبا، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: آمار نشان داده است شاید بیشتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تُن گندم خریداری شده و وارد سیلوها شده است و پیشبینی می شود این رقم هر روز بیشتر شود. ما هم چند روز آینده وجوه گندم را به حساب گندمکاران واریز می نماییم.به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، سیدمحمد آقامیری درباره ی قیمت تضمینی گندم اظهار داشت: وظیفه اصلی وزارت جهاد کشاورزی پشتیبانی از کشاورز است، بخش خصوصی، خبرگان بخش کشاورزی و نماینده بنیاد ملی گندمکاران در این شورا حضور دارند؛ همینطور دو نفر از اعضای کمیسیون کشاورزی بعنوان ناظر بدون حق رای در جلسات این شورا حضور دارند تا قیمت تعیین شده به نفع کشاورزان باشد.

وی اضافه کرد: روش های تعیین قیمت را هم قانون مشخص کرده و برپایه آن با چهار روش میتوان قیمت را تعیین کرد. یکی از روش ها برپایه محاسبه هزینه و سود متعارف است که بر همین مبنا شورا وارد شده و قیمتی که تعیین شده بر مبنای نظر اعضای شورا بوده است؛ بنده هم بعنوان رئیس شورا به نظر اعضای شورا احترام می گذارم.

آقامیری افزود: هر نظری به جز نظر شورا غیرقانونی می باشد و حتی اعلام آن هم صحیح نیست چونکه قانون اختیار را به شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی واگذار کرده و این شورا باید محصولات را قیمت گذاری کند؛ ازاین رو هر شخصی که خارج از شورا قیمتی را اعلام می ‍کند به شکلی تحمیل نظر شخص بر شورا است. مطابق قانون، شورایی تشکیل شده و باید تصمیم گیری کند؛ نظارت بر عملکرد شورا و قیمت گذاری برعهده دو نفر از اعضای کمیسیون کشاورزی است که بعنوان ناظر حضور دارند.

وی در رابطه با اعتبار موردنیاز خرید گندم اظهار داشت: دولت برپایه مقدار خریدی که انجام خواهد داد و برپایه قیمتی که در شورا تعیین می شود، خویش را موظف می داند که بودجه لازم را تأمین و ابلاغ کند تا بموقع پرداخت گردد.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: آمار نشان داده است شاید بیشتر از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تُن گندم خریداری و وارد سیلوها شده است. پیشبینی می شود این رقم هر روز بیشتر شود و ما هم تا چند روز آینده وجوه گندم را به حساب گندمکاران واریز می نماییم.
1402/02/19
09:26:45
0.0 / 5
228
تگهای خبر: بودجه , دولت , قیمت , كمیسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی