یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان دیگر از بهای سکه ریخت

یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان دیگر از بهای سکه ریخت مبل زیبا: مبل زیبا: نایب رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر ضمن اشاره به کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی و همین طور آرامش بازار داخلی ارز، سکه و طلا، نرخها در بازار هم سیر نزولی خودرا ادامه داده به شکلی که سکه تمام در هفته ای که گذشت یک میلیون و ۲5۰ هزار تومان با افت قیمت همراه بود.


محمد کشتی آرای در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: در هفته ای که گذشت در بازارهای جهانی در ابتدای هفته، قیمت جهانی طلا بالای ۲۰۰۰ دلار بود (هر اونس ۲۰۱۱ دلار معامله می شد). ضمن این که باتوجه به شرایط اقتصادی در جهان و خصوصاً ورشکستگی چند بانک آمریکایی و از طرف دیگر وجود تقاضا در بازارهای جهانی برای خرید طلا و سرمایه گذاری توسط کشورها پیش بینی می شد که قیمت جهانی طلا بالای ۲۰۰۰ دلار همچنان بماند؛ اما برخلاف این پیش بینی ها، قیمت جهانی طلا از روز دوشنبه که معاملات بورس (در بازارهای جهانی) از سر گرفته شد، سیر نزولی به خود گرفت و بعد از چندین ماه، مجدد به کانال ۱۹۰۰ دلار نزول پیدا کرد.
نایب رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) تا ۱۹۵۵ دلار هم کاهش پیدا کرد و هم اکنون نیز هر اونس طلا ۱۹۵۸ دلار است که بطور متوسط حدود ۴۹ تا ۶۰ دلار در یک هفته اخیر هر اونس طلا با کاهش بسیار شایان توجهی همراه بوده است. البته جز قیمت طلا در بازارهای جهانی، قیمت نقره، پلاتین و پالادیوم هم با کاهش همراه بوده است.
وی اشاره کرد: بدنبال کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی، همپای آن نرخ ارز در بازار داخل هم سیر نزولی داشت و در حالی که نرخ ارز روبه کاهش گذاشته بود، بازار سکه و طلا داخل هم کاهشی پیش رفت و از همان روز شنبه تا پایان هفته، سیر نزولی نرخها را داشتیم؛ به شکلی که می توان گفت این روند بی سابقه بوده است.

کاهش قیمت انواع سکه در بازار
کشتی آرای در مورد تغییرات نرخها در آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) نسبت به ابتدای هفته، اظهار داشت: سکه تمام طرح قدیم روز گذشته در آخرین معاملات ۲۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود که نسبت به ابتدای هفته یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشته است. قیمت سکه تمام طرح جدید با یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان کاهش به ۳۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید. نیم سکه با یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان کاهش به ۱۶ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان رسید و ربع سکه نیز با ۷۵۰ هزار تومان کاهش، ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان دادوستد شد و سکه های یک گرمی نیز با ۳۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته، شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در آخرین معاملات پایانی هفته قیمت داشت.
این کارشناس بازار سکه و طلا، اشاره کرد: در مجموع باتوجه به سیر نزولی قیمت ها، در هفته ای که گذشت، فروشنده بیش از خریدار بود. ضمن این که معاملاتی که در بازار صورت می گرفت، خریدار و فروشنده واقعی بود و معاملات به دور از هیجان کاذب و دلالی صورن گرفت.
نایب رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: قیمت طلا در بازار داخل نیز تحت تأثیر کاهش قیمت اونس جهانی و همین طور نرخ ارز، با ۲۳۵ هزار تومان کاهش برای هر مثقال طلای ۱۷ عیار، ۱۰ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان بود. هر گرم طلای ۱۷ عیار نیز با ۵۵ هزار تومان کاهش هفتگی دو میلیون و ۵۱۱ هزار تومان به ازای هر گرم دادوستد شد و هر گرم طلای ۲۴ عیار هم سه میلیون و ۳۴۸ هزار تومان در آخر هفته قیمت داشته که ۷۲ هزار تومان نسبت به ابتدای هفته کاهش داشته است.
کشتی آرای در ارتباط با آخرین وضعیت حباب سکه هم اظهار داشت: همانطور که اشاره شد، بازار در این هفته با کاهش تقاضا و به دور از معاملات هیجانی کاذب بود که در نتیجه آن حباب سکه با ۷۰۰ هزار تومان کاهش بعد از مدت ها به پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید.
وی برای هفته پیشرو، پیش بینی کرد: باتوجه به شرایط اقتصادی بازار و شرایط سیاسی - اقتصادی جهان، بنظر می رسد فعلا روند بازار به همین شکل ادامه دار بوده و حداقل تا روز دوشنبه، همین نرخها حاکم بر بازار باشد.1402/02/29
15:55:57
0.0 / 5
224
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , دلار , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی