رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان:

خروج بدون مجوز مرغ از لرستان همچنان ممنوعست

خروج بدون مجوز مرغ از لرستان همچنان ممنوعست به گزارش مبل زیبا، لرستان رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اظهار داشت: خروج بدون مجوز مرغ از استان همچنان ممنوع می باشد.


سید عماد شاهرخی ۳۰ اردیبهشت ماه در نشست صمیمی با کشتارگاه داران لرستان، اظهار داشت: ۱۰ واحد کشتارگاهی طیور در سطح استان فعالیت دارند و به طور متوسط در ۲۴ ساعت توان کشتار ۲۵۰ تن مرغ را دارند.
وی اشاره کرد: باتوجه به ممیزی دوره ای انجام شده توسط همکاران اداره کل دامپزشکی استان کشتارگاه های طیور لرستان برمبنای تحلیل و بررسی اطلاعات و زیرساخت های موجود شامل تجهیزات و امکانات، سردخانه ها و تعداد پرسنل در امتداد ساماندهی بازار مرغ و ارتقاء کیفیت ظاهری و کیفیت گوشت مرغ ساماندهی می شوند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان عوامل مؤثر در رتبه بندی کشتارگاه های طیور استان را شرایط عمومی و بهداشتی کشتارگاه، تعداد پرسنل تخصصی مرتبط، سرانه مصرف جمعیتی در هر شهرستان، میزان آب کشتارگاه ها، وضعیت دفع فاضلاب کشتارگاه و تبدیل ضایعات و بررسی میدانی درباب محصول استحصالی اعلام نمود.
شاهرخی فواید رتبه بندی کشتارگاه های طیور را میزان ورودی و خروجی مرغ به کشتارگاه، ملزم شدن کشتارگاه ها به رعایت موازین بهداشتی ابلاغ گردیده توسط دامپزشکی، ارتقاء کیفیت مرغ استحصالی، کشتار روزانه و در دسترس بودن مرغ تازه، توزین مناسب گوشت برمبنای سرانه جمعیتی، جلوگیری از خروج اندرونه مرغ بصورت فله و نظارت مستمر و مناسب در قالب اتاق پایش برشمرد.
وی با اعلان اینکه امنیت غذایی و سلامت غذایی همچون وظایف وزارت جهاد کشاورزی است، اشاره کرد: در امتداد حفظ سلامت جامعه لازم است اعمال سیاست نماییم و طی یک برنامه زمان بندی به کشتارگاه ها اعلام گردد نسبت به رفع نقصها و ساماندهی کشتارگاه طیور برمبنای رتبه بندی های مورد نظر اقدام نمایند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: واحدهای تولید مرغ گوشتی چنانچه در چرخه تولید عوامل در رابطه با تولید مرغ خللی ایجاد نموده و همکاری نکنند فقط جرم اقتصادی مرتکب نشده بلکه موجب ایجاد بی نظمی در امنیت ملی کشور شده و با آنان برابر قانون برخورد می شود.
شاهرخی اشاره کرد: خروج بدون مجوز مرغ از استان به هر شکلی ممنوعست و همین طور مرغ مازاد بر نیاز هر شهرستان به شهرستان های مجاور فرستاده می شود.
وی افزود: واقعیت این بوده که همه ما تعلق به این سرزمین داریم پس لازم است در این شرایط که با یک جنگ اقتصادی تمام عیار و با دشمن غدار و ظالم مواجه هستیم با همدلی و وحدت در راستای ثبات و آرامش و امنیت غذایی کشور تلاش نماییم.1402/02/31
12:16:27
0.0 / 5
201
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی