چینی ها، آمریكا را دور زدند

چینی ها، آمریكا را دور زدند مبل زیبا: شركت های چینی در اواخر سال قبل پیش از اجرای تعرفه واردات ۳۰ درصدی از جانب دولت دونالد ترامپ، سیل پنل ها را به بازار خورشیدی آمریكا سرازیر كردند.به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، آمار بلومبرگ نیو فاینانس انرژی نشان داد واردات پنل خورشیدی از چین به آمریكا در سه ماهه چهارم نسبت به ۹ ماه نخست سال ۲۰۱۷، حدودا ۱۱ برابر افزایش پیدا كرد. سازندگان تجهیزات خورشیدی آمریكایی همینطور پیش از اجرایی شدن تعرفه های وارداتی كه ماه گذشته اعلام شد، پنل ها و سلول های خورشیدی را از مرزهای مكزیك، كانادا و سایر كشورها وارد كردند.

این تعرفه ها شامل ۲.۵ گیگاوات واردات امسال نمی گردد. به قول هیو بروملی، تحلیلگر نیو انرژی فاینانس، حداكثر ۵ گیگاوات تجهیزات خورشیدی در انبارها و بنادر آمریكا دپو شده است كه برای تامین نیاز سازندگان آمریكایی به مدت شش ماه كافی است و تاثیر سیاست های حمایت گرایانه دولت آمریكا بر تولیدكنندگان تجهیزات خورشیدی را محدود می كند. واردات از جانب شركت های معاف شده شامل "فرست سولار" ممكن است این دوره را به ۹ ماه افزایش دهد.

روند كند بوروكراسی به صنعت خورشیدی آمریكا اجازه داده در برابر تاثیر كامل تعرفه ها مصون بماند و این تعرفه ها آن طور كه برخی در صنعت اخطار داده بودند، زیان بار نخواهد بود.

این تعرفه ها در ژانویه در واكنش به شكایتی كه در آوریل سال ۲۰۱۷ از جانب یك سازنده تجهیزات خورشیدی ورشكسته آمریكایی مطرح شده بود، اعلام گردید. این سازنده مدعی شده بود از موج واردات ارزان به خصوص از آسیا آسیب دیده است. كمیسیون تجارت بین المللی آمریكا در اكتبر با این شكایت موافقت نمود و راه را برای تصمیم دولت هموار ساخت.

شركت سان پاور كه دومین تامین كننده بزرگ تجهیزات خورشیدی آمریكا است، عمده محصولاتش را در مكزیك و آسیا تولید می كند و در اواخر سال میلادی گذشته، واردات آنها به این كشور را تسریع كرد. ذخایر انبار شده برای این شركت زمان كافی فراهم می كند تا درخواستش برای معاف شدن از تعرفه ها را پیگیری كند.

1396/11/28
14:30:21
5.0 / 5
5857
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی