كدام بخش از اقتصاد ایران بیشترین شاغل را دارد؟

كدام بخش از اقتصاد ایران بیشترین شاغل را دارد؟ مبل زیبا: برپایه اطلاعات مركز آمار ایران، در پاییز سال گذشته حدود ۱۱.۶ میلیون نفر از جمعیت ۲۳.۳ میلیونی كشور در بخش خدمات مشغول به كار بوده اند و بدین سان خدمات در اقتصاد ایران بیش از سایر بخش ها شغل بوجود آورده است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، اطلاعات مركز آمار ایران نشان داده است كه نرخ بیكاری در پاییز سال ۱۳۹۶ به ۱۱.۹ درصد رسیده بدین سان ۰.۲ درصد نسبت به تابستان سال قبل افزایش و ۰.۷ درصد نسبت به بهار آن سال افزایش داشته است.
نرخ بیكاری در پاییز ۱۳۹۶ معادل ۰.۳ درصد نسبت به پاییز سال قبل افزایش یافته است.
همچنین مشاركت اقتصادی هم در پاییز ۱۳۹۶ به ۴۰.۱ درصد رسیده كه نسبت به تابستان سال قبل ۰.۹ درصد كاهش و نسبت به بهار همان سال ۰.۵ درصد كاهش یافته است. نرخ مشاركت اقتصادی در پاییز ۱۳۹۶ نسبت به پاییز ۱۳۹۵ معادل ۱.۲ درصد افزایش یافته است.
لازم به ذكر است در پاییز سال ۱۳۹۶ كل جمعیت شاغل معادل ۲۳ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۱۶۷ نفر بوده است كه نسبت به پاییز سال ۱۳۹۵ معادل ۹۵۷ هزار و۷۵۱ نفر رشد كرده كه این میزان معادل ۴.۳ درصد می گردد.
در این گروه جمعیت شاغل در كشاورزی، جنگل داری و ماهیگیری هم معادل چهار میلیون و ۱۵ هزار و ۵۵۶ نفر است كه نسبت به پاییز سال قبل ۳.۸ درصد رشد كرده است.
در پاییز سال ۱۳۹۶ جمعیت شاغل در استخراج معادن هم ۱۹۳ هزار و ۷۸۶ نفر بوده اند كه نسبت به سال قبل ۳۹.۴ درصد رشد كرده است.
در پاییز سال قبل جمعیت شاغل در تولید صنعتی ۲۵۶ هزار نفر شاغل بوده اند كه نسبت به پاییز سال قبل ۶.۸ درصد رشد داشته است.
در مدت مذكور، تامین برق، گاز، بخار و تهویه هوا ۱۷۲ هزار و ۸۲۴ شغل بوجود آورده كه رشد آن نسبت به مدت مشابه سال قبل خود صفر درصد بوده است.
همچنین آب رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و تصفیه هم ۱۳۶ هزار و ۳۶۴ شغل بوجود آورده ورشد آن نسبت به سال قبل خود ۳۵.۱ درصد بوده است.
در پاییز سال قبل بخش ساختمان سه میلیون و ۱۴۴ هزار و ۸۷۶ شغل بوجود آورده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل خود ۲.۹ درصد رشد داشته است.
در مدت مذكور بخش خدمات هم ۱۱ میلیون و ۶۶۵ هزار و ۳۳ شغل داشته كه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳.۳ درصد رشد داشته است.1397/01/09
11:30:31
5.0 / 5
4542
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی