ارز در بانك ها چند؟

ارز در بانك ها چند؟ مبل زیبا: بانك مركزی بار دیگر قیمت دلار را افزایش داد و برای نخستین روز هفته ۴۲۱۱ تومان اعلام نمود.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، دلار كه در نتیجه اجرای سیاست جدید ارزی دولت حدود ۴۰ روز در نرخ ۴۲۰۰ تومان باقی مانده بود، از هفته گذشته روند رو به رشد خویش را شروع كرد. بر این اساس از روز دوشنبه هفته پیش تا به امروز ۱۱ تومان گران شده است.
با عنایت به اینكه خرید و فروش ارز در صرافی ها ممنوع گردید و قاچاق به حساب می آید، متقاضیان ارزی كه نیاز آنها در سیاست ارزی تعریف شده است، می توانند با رجوع به بانك ها ارز مورد نیاز خویش را تهیه كنند و افرادی كه مایل به فروش ارز هستند آنها را به بانك ها بفروشند. در این حالت نرخ خرید ارز از دارندگان نسبت به نرخ مرجعی كه بانك مركزی اعلام می كند، پایین تر و نرخ فروش آن در بانك ها بالاتر است.
برای امروز (شنبه) دلار آمریكا كه از جانب بانك مركزی ۴۲۱۱ تومان قیمت گذاری شده از فروشنده حدود ۴۱۸۹ خریداری و ۴۲۳۲ تومان به متقاضی فروخته می گردد. در سایر نرخ ها یورو ۴۹۱۰ تومان نرخ گذاری شده كه قیمت خرید در بانك ۴۸۸۶ تومان و فروش آن به ۴۹۳۵ تومان می رسد.
با وجود اینكه بانك مركزی تاكید دارد تمام معاملات ارزی باید با این نرخ ها صورت گیرد اما به هر صورت با عنایت به اینكه فعلا تمامی نیازها پاسخ داده نشده و یا مردم مازاد بر آن نیاز به تهیه ارز دارند، در بازار آزاد و با استفاده از صرافی ها و دلالان هم ارز معامله می گردد. هم اكنون قیمت هر دلار به حدود ۶۳۰۰ تا ۶۵۰۰ تومان و هر یورو تا ۷۸۰۰ تومان می رسد.
تا پیش از اجرای سیاست ارزی دولت از ۲۱ فروردین ماه، ارز دارای دو نرخ بود؛ یكی نرخ رسمی كه بانك مركزی قیمت گذاری آن را در مركز مبادلات ارزی انجام می داد و درآخرین نرخ گذاری دلار تا ۳۸۰۰ تومان رسیده بود. در سوی دیگر در بازار آزاد دلار در صرافی ها و یا از طریف دلالان معامله می شد كه تا ۶۲۰۰ تومان رسیده بود. اما پس از آنكه نحوه كنترل بازار ارز تغییر نمود نرخ دلاری كه بانك مركزی تعیین می كند به ۴۲۰۰ تومان رسید. هر چند كه بازار آزاد را دولت به رسمیت نمی شناسد ولی به هر حال معاملات ارزی در آن انجام می گردد.
قیمت خرید و فروش ارز در بانك ها
نوع ارز نرخ مرجع نرخ خرید نرخ فروش دلار ۴۲۱۱۰ ۴۱۸۹۹ ۴۲۳۲۱ پوند انگلیس ۵۶۰۳۳ ۵۵۷۵۳ ۵۶۳۱۳ یورو ۴۹۱۰۹ ۴۸۸۶۳ ۴۹۳۵۵ لیر تركیه ۸۹۴۴ ۸۹۹۹ ۸۹۸۹ یوآن چین ۶۵۸۸ ۶۵۶۵ ۶۶۲۱ كرون سوئد ۴۸۰۵ ۴۷۸۱ ۴۸۲۹ درهم امارات ۱۱۴۶۶ ۱۱۴۰۹ ۱۱۵۲۳ یك هزار وون كره جنوبی ۳۹۰۷۶ ۳۸۸۸۱ ۳۹۲۷۱ روبل روسیه ۶۸۰ ۶۷۷ ۶۸۳


1397/03/05
15:32:50
5.0 / 5
4439
تگهای خبر: بازار , دلار , دولت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی