طبق اعلام وزیر صنعت

ارتقای تجارت الكترونیك ایران در ۱۴۰۰

ارتقای تجارت الكترونیك ایران در ۱۴۰۰ به گزارش مبل زیبا طبق وعده وزیر صنعت، معدن و تجارت رتبه جهانی تجارت الكترونیكی ایران در سال ۱۴۰۰ با ۹ پله رشد نسبت به سال ۱۳۹۵ در جایگاه ۶۰ كشورهای جهان قرار می گیرد.به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، در مدت كوتاهی كه از آغاز عمر تجارت الكترونیكی در جهان می گذرد این فعالیت رشد بی سابقه ای را در كشورهای پیشرفته داشته و پیش بینی می گردد كه در آینده نزدیك با سرعت شگفت انگیزی در سطح جهان توسعه یابد.

تجارت الكترونیك در ایران بسیار نوپا بوده و در مراحل اولیه خود قرار دارد و اهمیت فناوری اطلاعات سبب شده تا تدوین و اجرای قوانین و لوایح مورد نیاز در این عرصه همواره مدنظر باشد، اما به نظر می رسد با وجود برگزاری دوره ها و كارگاه های آموزشی مختلف هنوز میزان آگاهی افراد و تجار از نحوه استفاده از امكانات موجود برای تجارت الكترونیك كم است. از جانب دیگر نبود شناخت از میزان امنیت موجود در شبكه داخلی و جهانی هم سبب شده كه اطمینان لازم در این زمینه وجود نداشته باشد.

بر اساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، رتبه جهانی ایران در تجارت الكترونیك در سال قبل ۶۹ و سهم تجارت الكترونیك از تولید ناخالص داخلی طی این سال ۴. ۸ درصد بوده است.

با این حال محمد شریعتمداری ـ وزیر صنعت، معدن و تجارت ـ در اهداف كمی برنامه اعلامی خود كه تا سال ۱۴۰۰ تعریف شده است، اعلام كرده رتبه جهانی تجارت الكترونیك ایران در سال ۱۴۰۰ با ۹ پله رشد در رتبه ۶۰ جهان قرار خواهد گرفت.

علاوه بر این وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام كرده سهم تجارت الكترونیك از تولید ناخالص داخلی در سال ۱۴۰۰ با رشدی نیم درصدی به ۵. ۳ درصد ارتقا خواهد یافت. 

1396/07/15
20:37:45
5.0 / 5
4726
تگهای خبر: تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی