آنچه باید از قیمت ها و دریافت مالیات بر ارزش افزوده بدانید

آنچه باید از قیمت ها و دریافت مالیات بر ارزش افزوده بدانید مبل زیبا: الصاق برچسب قیمت روی كالا و خدمات جزو قوانین صنفی و حقوق مشتری است اما اغلب واحدهای صنفی این مورد را رعایت نمی كنند كه مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران اظهار داشت: همه واحدها از قبیل خدماتی و توزیعی موظف به الصاق برچسب قیمت هستند و اگر كالایی در قیمت الصاق شده مالیات بر ارزش افزوده را لحاظ نكند، مرتكب خلاف شده است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، یكی از قوانین كسب و كار و فعالیت های صنفی الصاق قیمت كالا و خدمات است كه از سال های نه چندان دور به صورت جدی پیگیری می گردد اما بعضی از كسبه آن را به صورت دقیق رعایت نمی كنند و حتی قیمت نهایی محصول كه باید مشتری بپردازد را روی كالا و خدمات درج نمی كنند.
به صورت مثال یكی از مواردی كه بر قیمت نهایی محصول اثرگذار است، مالیات بر ارزش افزوده است كه برخی واحدهای صنفی این مورد را در قیمتی كه روی محصول الصاق شده لحاظ نمی كنند و در زمان پرداخت هزینه، به یكباره ۹ درصد به مبلغی كه مشتری حساب كرده است می افزایند.

مبلغ جریمه نداشتن برچسب قیمت، بازدارنده نیست
در ارتباط با قوانین و جریمه نبود برچسب قیمت روی محصولات، حسین درودیان - مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران - به ایسنا، اظهار داشت: الصاق برچسب قیمت روی كالا و خدمات دارای مصوبات قانونی است و عدم رعایت این مهم همراه با جریمه است اما میزان جریمه عدم رعایت این قانون بازدارنده نمی باشد.
وی ادامه داد: قیمت یكی از مهمترین مولفه های اثرگذار در انتخاب مشتریان است و مشتری باید بتواند به راحتی و در كمترین زمان ممكن از قیمت كالا و خدمات واحدهای صنفی بدون هیچگونه تغییر قیمت در زمان پرداخت آگاه شود.
درودیان با اشاره به اینكه هم اكنون شرایط به گونه ای رقم خورده است كه واحدهای صنفی حتی بر قیمت الصاق شده محصولات تخفیف هم لحاظ می كنند، تصریح كرد: در صورتی كه واحد صنفی قیمت محصولات را درج نكرده باشد، از جانب واحد بازرسی و تعزیرات جریمه خواهد شد كه هم اكنون مبالغ جریمه بازدارنده نمی باشد.
مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران خاطرنشان كرد: در ارتباط با تغییر جریمه عدم رعایت قوانین صنفی دولت باید درخواستی به مجلس عرضه شود كه این مورد طی مدت اخیر عملی شد اما میزان جریمه جدید كه ۱۵ تا ۲۰ درصد در نظر گرفته شده، همچنان قدرت بازدارندگی ندارد.
وی تصریح كرد: اگر كالایی در قیمت الصاق شده مالیات بر ارزش افزوده را لحاظ نكند، مرتكب خلاف شده است كه در این میان رستوران ها در فهرست غذای خود می توانند قیمت محصول را درج كنند و در انتهای لیست یادآور شوند كه مالیات بر ارزش افزوده لحاظ خواهد شد.1397/04/06
15:43:12
5.0 / 5
4632
تگهای خبر: خدمات , قیمت , كالا , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی