واكنش سخنگوی كمیسیون صنایع به اظهارات وزیر صنعت

واكنش سخنگوی كمیسیون صنایع به اظهارات وزیر صنعت مبل زیبا: سخنگوی كمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت كه این كمیسیون از وزیر صنعت دعوت خواهد نمود تا مشخص شود چرا وزیر نمی خواهد اسامی افرادی كه با ارز ۴۲۰۰ تومانی سفارشاتی را ثبت كرده اند، منتشر كند.ولی ملكی در گفت وگو با ایسنا در واكنش به اظهارات وزیر صنعت در خصوص اینكه نمی تواند اسامی ثبت سفارش شدگان با ارز دولتی را منتشر كند، اظهار نمود: بنده بعید می دانم وقتی رییس جمهور صحبتی را مطرح كرده باشد وزیر از اجرای آن امتناع كند، بطور قطع وزیر صنعت در بیان این صحبت ها دلایلی را داشته كه معتقد می باشد باید اسامی ثبت سفارش شدگان با ارز دولتی را به نهادهای نظارتی همچون مجلس و سازمان تعزیرات داده شود و به صورت عمومی منتشر نشود.

وی در عین حال با اشاره به اینكه دلایل صحبت های وزیر را نمی داند، اظهار داشت: بطور قطع وقتی واحدهای نظارتی اطلاعات دقیقی از اسامی ثبت سفارش شدگان با ارز دولتی داشته باشند، می توانند شرایط را به خوبی مدیریت كنند. مثلا اگر نمایندگان بدانند در حوزه های انتخابیه شان چه كسانی با ارز دولتی سفارشاتی را ثبت كرده اند به نمایندگی از مردم می توانند آن را پیگیری كنند.

ملكی در انتها اظهار داشت: با عنایت به اینكه یكی از كارهای مجلس، نظارت است بطور قطع ما از وزیر صنعت برای بیان دلایلش دعوت خواهیم كرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در صحبت هایی مطرح كرده كه مخالف اعلام اسامی افرادی كه ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و كالا وارد كردند، نیست ولی معتقد می باشد كه این اسامی باید از جانب نهادهای نظارتی گرفته شود و نمی تواند اسامی ثبت سفارش شدگان را افشا كند چون در این صورت به جنگ بخش خصوصی رفته ایم.
1397/04/09
22:10:47
5.0 / 5
5163
تگهای خبر: دولت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی