پرداخت ۱۴ میلیارد تومان تسهیلات

حال و روز واحدهای صنعتی كرمانشاه بعد از زلزله

حال و روز واحدهای صنعتی كرمانشاه بعد از زلزله مبل زیبا: مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع كوچك آخرین وضعیت عرضه تسهیلات به واحدهای صنعتی استان كرمانشاه كه قبل از وقوع زلزله فعال بودند را شرح داد.


محمدحسین مقیسه در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با آخرین وضعیت واحدهای صنعتی استان كرمانشاه بعد از زلزله اخیر این استان كه منجر به صدمه دیدگی واحدهای مذكور شد، اظهار نمود: هیات مدیره صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع كوچك تصمیم گرفت تا كمك ویژه ای را به واحدهای صنعتی صدمه دیده بعد از زلزله كرمانشاه داشته باشد و هر چند ریسك عدم پرداخت توسط واحدهای صنعتی استان كرمانشاه بالا بود اما با عنایت به اینكه زلزله به وقوع پیوسته و واحدهای صنعتی با شرایط خاص و ویژه ای روبرو هستند، ازاین رو صندوق وظیفه خود دید تا نسبت به حل مشكل این واحدهای صنعتی ورود كند.

وی افزود: نخستین اقدام صورت گرفته شناسایی تعداد واحدهای فعال صدمه دیده بود. در مورد واحدهای غیر فعال اما می توانیم در زمان مناسب ورود نماییم چون كه حتی امكان دارد با عرضه تسهیلات در زمان كنونی این واحدهای غیرفعال به فضای تولید و عرضه ورود نكند.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع كوچك با اشاره به اینكه نزدیك به ۵۶ واحد صدمه دیده احصاء شد، اظهار داشت: از این تعداد، ۳۲ واحد جهت دریافت تسهیلات مصوبه دریافت كرده اند و ۲۴ واحد دیگر باقی ماند. مالك دو مورد از این ۲۴ مورد فوت كرده اند و دو الی سه واحد دیگر هم تحت تملك بانك ها هستند، دو واحد از آنها در حال تسویه و ورشكستگی هستند و چهار الی ۱۵ واحد دیگر هم تمایلی برای دریافت تسهیلات ندارند و شاید از توان مالی خود بهره می برند.

مقیسه اضافه كرد: ۳۲ واحد موفق به دریافت تسهیلات از بانك شدند كه ۱۴ مورد آنها دارای ضمانت نامه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع كوچك است كه یا از بانك ها تسهیلات گرفته اند و یا در حال مذاكره هستند. ازاین رو ضمانت نامه ۱۴ واحد صنعتی به ارزش ۵۸ میلیارد ریال صادر شده و ۱۱ واحد دیگر هم به مبلغ ۸۲ میلیارد ریال مصوبه صندوق را دارند و در مرحله اجرای طرح هستند، كه جمع این واحدها ۲۵ مورد و مبلغ تسهیلات معادل فقره به ارزش ۱۴ میلیارد تومان است.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع كوچك با تاكید بر اینكه بخش عمده واحدهای صنعتی صدمه دیده بر اثر زلزله كرمانشاه كه قبلا فعال بوده، حدود ۳۲ است، اظهار نمود: این تعداد واحد به واسطه ضمانت نامه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع كوچك تامین مالی شدند.

وی افزود: مشكلی كه توسط مدیران استان عنوان شد، علی رغم اینكه نرخ كارمزد صندوق عدد بسیار پایینی است، با عنایت به شرایط خاص استان قرار بر این شد كارمزدها هم به صورت اقساطی دریافت شود تا فشاری به واحدهای تولیدی وارد نشود.

به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، آذرماه سال قبل بود كه وقوع زلزله های متمادی در استان كرمانشاه باعث صدمه واحدهای صنعتی و تولیدی واقع در این استان شد. به صورت كلی و طبق آمار عرضه شده حدود ۶۰ واحد صنعتی در این استان وجود داشتند كه عموم این واحدها بر اثر زلزله نابود و تخریب شدند. حال بعد از گذشت چندین ماه از این اتفاق تلخ دستگاه های حمایتی وارد عمل شده و با عرضه تسهیلات و ضمانت های لازم تلاش در بازگشت واحدهای صنعتی استان كرمانشاه به عرصه تولید دارد.
1397/04/17
14:05:16
5.0 / 5
4735
تگهای خبر: تولید , زلزله , سرمایه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی