طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار

قیمت حداكثر هر كیلو مرغ ۸۲۰۰ تومان اعلام گردید

قیمت حداكثر هر كیلو مرغ ۸۲۰۰ تومان اعلام گردید مبل زیبا: طبق تصویب ستاد تنظیم بازار قیمت هر كیلوگرم مرغ با ۹ درصد افزایش قیمت، حداكثر باید ۸۱۷۵ تومان فروخته شود اما در بازار مصرف بیش از كیلویی هزار تومان گران تر از نرخ مصوب عرضه می گردد كه رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی می گوید قیمت های تصویب شده مورد تایید مرغداران نیست و آنها هیچ دخالتی در تعیین آن نداشته اند.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، طبق آخرین تصویب ستاد تنظیم بازار، حداكثر قیمت مرغ زنده تحویل درب واحد مرغداری با ۹ درصد افزایش هر كیلوگرم ۵۱ هزار و ۵۵۰ ریال و حداكثر قیمت مصرف كننده مرغ با ۹ درصد افزایش معادل ۸۱ هزار و ۷۵۰ ریال تعیین شده است اما محمد یوسفی - رییس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی - در این باره به ایسنا، اظهار داشت: مدتی قبل قیمت تصویب شده ۹۲۵۰ تومان تایید شده بود اما هم اكنون وزیر صنعت، معدن و تجارت قیمت را ۸۲۰۰ تومان برای مصرف كننده اعلام نموده كه ما در جریان نیستیم و هیچ دخالتی در آن نداشته ایم، چراكه قیمت اعلام شده در حد قیمت كارشناسی هم نیست. با این شرایط اگر قصد تعطیلی مرغداری ها را دارند، بگویند كه تعطیل نماییم.

وی اضافه كرد: برای اعلام و تصویب قیمت باید قیمت نهاده، جوجه یكروزه، سود معقول تولیدكننده و سایر اقلامی كه قیمت تمام شده مرغ را تحت تاثیر قرار می دهد، در نظر بگیرند و برپایه آن قیمت گذاری كنند. علاوه بر این، سود هم بایستی مبنای سالانه داشته باشد. از سوی دیگر جای سوال است كه چرا زمانی كه قیمت مرغ كاسته می شود و تولیدكنندگان معترض می شوند، توجهی نمی گردد اما به محض اینكه قیمت مرغ كمی به مقدار واقعی می رسد، مسئولان دخالت و قیمت غیر كارشناسی اعلام می كنند.

یوسفی با اشاره به اینكه احتكاری در بازار نهاده های مصرفی نیست اما این محصولات با قیمت های بالایی عرضه می شوند، اظهار داشت: درخواست از سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان این است كه به این بحث ورود كنند و اگر واردكنندگان ارز ۳۸۰۰ یا ۴۲۰۰ تومانی دریافت كرده اند، چرا با قیمت بالا محصول را می فروشند؟ اگر هم ارز دولتی نگرفته اند، اعلام كنند واردات خویش را با چه ارزی انجام داده اند؟

رییس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی خاطرنشان كرد: علاوه براین، نرخ ارزی كه ثبت سفارش شده و تعلق گرفته، قیمت های جهانی و تمام شده ذرت، سویا و كنجد و همینطور سود معقول آنها برای تصویب قیمت مرغ باید درنظر گرفته شود.

یوسفی با اشاره به ادامه التهاب بازار نهاده های مصرفی و اینكه بازار همچنان به صورت ۱۰۰ درصد با مشكل روبرو است، اعلام نمود: از نظر ما قیمت نهاده های تولید بیش از قیمتی است كه سازمان حمایت اعلام نموده بنابراین باید مسئولان این سازمان قویا به این بخش ورود كنند و قیمت تمام شده مرغ را هم برپایه این قیمت ها و یا هرقیمتی كه مورد تاییدشان است، اعلام كنند.
1397/05/10
16:01:11
5.0 / 5
4533
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی