یك كارشناس:

واردات غیرقانونی خودرو ناشی از سیاست گذاری غلط است

واردات غیرقانونی خودرو ناشی از سیاست گذاری غلط است مبل زیبا: عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اظهار داشت: ریشه تخلفاتی همچون ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو به سیاست گذاری های غلط در این حوزه باز می گردد.


شهرام آزادی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: شركتهای واردكننده خودرویی كه مرتكب تخلف در ثبت سفارش و واردات خودرو شده اند باید نسبت به كار خود پاسخگو باشند.

وی با اشاره به اینكه با این وجود باید به ریشه های این مورد هم پرداخت، تصریح كرد: وقتی به یكباره واردات خودرو را متوقف می نماییم زمینه برای تخلفاتی همچون ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو فراهم می گردد.

این كارشناس صنعت خودرو افزود: اگر سال قبل وزارت صنعت به هر دلیلی می خواست واردات خودرو را محدود كند، راهش توقف یكباره و چند ماهه واردات نبود بلكه باید به جای ممنوعیت، محدودیت هایی در این حوزه وضع می شد.

وی اضافه كرد: اما وقتی به یكباره و بدون هیچ هشداری واردات را متوقف می نماییم راه برای تخلفاتی همچون اعمال نفوذ و ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو باز می گردد.

آزادی با اشاره به اینكه البته این سخنان به معنای نادیده گرفتن نقش شركتهای متخلف در این حوزه نیست، خاطرنشان كرد: ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو مبحث قابل بخشایش و چشم پوشی نیست و باید با عاملان آن به شدت برخورد شود.

به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، به تازگی وزیر صنعت، معدن و تجارت لیست شركتهای دخیل در پرونده ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو را منتشر نمود.

در این لیست نام چند شركت نمایندگی رسمی واردكننده خودرو شامل پرشیا خودرو، آسان موتور و ایرتویا به چشم می خورد. باقی شركتهای حاضر در این لیست هم واردكنندگان غیررسمی و غیرنمایندگی خودرو هستند.
1397/05/13
14:22:12
5.0 / 5
5509
تگهای خبر: صنعت , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی