نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل مطرح كرد؛

افزایش جمعیت سالمند ایران، تعداد سالمندان زن بیشتر از مردان

افزایش جمعیت سالمند ایران، تعداد سالمندان زن بیشتر از مردان مبل زیبا: نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل در ایران با اشاره به اینكه جمعیت سالمندی در كشور در سال ۲۰۳۰ از ۸ میلیون به ۱۴ میلیون می رسد، اظهار داشت: در سال ۲۰۵۰ یك سوم جمعیت و حدود ۳۰ میلیون سالمند خواهد بود.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، لیلا جودان در مراسم رونمایی از وب سایت بنیاد فرزانگان اظهار داشت: جمعیت سالمندان در ایران در سال ۲۰۳۰ از ۸ میلیون به ۱۴ میلیون نفر و در سال ۲۰۵۰ به ۳۰ میلیون نفر می رسد كه یك سوم جمعیت كشور را شامل خواهد شد.
وی تصریح كرد: هم اكنون در عصر سالمندی به سر می بریم بطوریكه از هر ۹ نفر در دنیا یك نفر سالمند بالای ۶۰ سال است و تا سال ۲۰۵۰ این آمار از هر ۵ نفر یك نفر خواهد بود.
نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل در ایران با اشاره به اینكه با سرعت زیادی در كشورهای در حال توسعه به سمت سالمندی حركت می نماییم، اظهار داشت: ۸۰ درصد از جمعیت بالای ۶۰ سال تا سال ۲۰۵۰ در كشورهایی با جمعیت بالا و فقیر زندگی خواهند كرد كه علت آن هم افزایش طول عمر انسان ها به واسطه سلامت و تغذیه خواهد بود كه سبب می گردد عمر بیشتری داشته باشند.
جودان تصریح كرد: هم اكنون باید تلاش نماییم افرادی كه به سالمندی می رسند با شادمانی و شادی این دوران را سپری كنند و مهم، رفاه، بهزیستی و سلامت افراد است، به جهت اینكه بتوانند فعالانه در جامعه زندگی كنند و مشاركت داشته باشند.
وی به رهیافت طول عمر انسان ها اشاره نمود و اظهار داشت: باید اقداماتی در جهت دوام و كیفیت زندگی جوانان تولید نماییم و همینطور آموزش های لازم را به آنها عرضه دهیم تا زندگی رها از خشونت داشته باشند كه رهیافت آن هم طول عمر خواهد بود تا در دوره سالمندی زندگی خوبی را داشته باشند.
نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل در ایران به تعداد بالای زنان سالمند هم اشاره نمود و اضافه كرد: تا سال ۲۰۵۰، ۱۵.۷ میلیون زن بالای ۶۰ سال خواهیم داشت بطوریكه ۱.۳ میلیون تعداد آنها بیشتر از مردان خواهد بود.
جودان اظهار داشت: زنان نیازهای خاصی دارند و باید بتوانیم سیاست های خودمان را در مورد زنان تدوین نماییم.

1397/05/14
14:31:14
5.0 / 5
4407
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی