مدیرعامل سازمان آتش نشانی

هدف گذاری برای ۹۹۹ برج تهران، پلاسكو و باورپذیری خطر برجهای ناایمن

هدف گذاری برای ۹۹۹ برج تهران، پلاسكو و باورپذیری خطر برجهای ناایمن مبل زیبا: مدیرعامل سازمان آتش نشانی از هدف گذاری و عرضه محتوای آموزشی برای ۹۹۹ برج بالای ۱۲ طبقه تهران اطلاع داد.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، مهدی داوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تهران ۹۹۹ برج بالای ۱۲ طبقه دارد كه ما برای آنها محتوای آموزشی ویژه در نظر گرفته ایم.
وی اضافه كرد: ساكنان این برج ها برای ایمنی بیشتر نیاز است كه مسائلی را به صورت جد مدنظر قرار دهند. بعنوان مثال امكان دارد این برج ها پله فرار مناسب داشته باشند اما بسیار شاهدیم كه در ورودی آنها قفل است و یا برخی جاها این پله ها تبدیل به انباری شده است. بنابراین در زمان حادثه هیچ كارایی ای ندارند.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی خاطرنشان كرد: ما این محتوای آموزشی را ابتدا برای پیشگیری از حادثه طراحی كردیم و در گام دوم عنوان كردیم كه اگر برجی آتش گرفت چه كاری باید انجام دهیم.
داوری در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره برج های ناایمن تهران هم تصریح كرد: هدف ما تعطیل كردن این مجموعه ها نیست؛ قصد ما اصلاح وضع موجود است تا همه ساختمان ها به شرایط بهینه از نظر ایمنی برسند. اما اگر به این نقطه برسیم كه ساختمانی پر خطر است و ادامه این روند امكان دارد جان شهروندان را به خطر بیندازد از پلمب برج واهمه نداریم.
وی اضافه كرد: پلاسكو تجربه تلخی بود كه خطر برج های ناایمن را برای همه باورپذیر كرد.
مدیرعامل سازمان آتش نشانی در پاسخ به سوال دیگری درباره ممنوعیت واردات خودروهای آتش نشانی اظهار داشت: متأسفانه ماشین های آتش نشانی هم در گروه چهار قرار گرفت بنابراین جلوی واردات آنها گرفته شد.
وی اظهار داشت: با این وجود از شهردار تهران تشكر می نماییم كه با حضور در كابینه، طرح مبحث و همراهی وزیر صنعت زمینه ای را بوجود آورده كه بتوانیم گروه خویش را تغییر داده و مشكلات مرتفع شود.داوری با اشاره به به روز رسانی آموزش های آتش نشانان هم اظهار داشت: مساله آموزش و افزایش مهارت آتش نشانان برای ما بسیار اهمیت دارد و در این راستا با عنایت به تفاهم نامه هایی كه با اساتید خارجی منعقد شده این آموزش ها در حال اجرا می باشد و همینطور در حال بحث و گسترش آنها هم هستیم.وی با اشاره به اقدامات در حوزه پیشگیری اظهار داشت: در این زمینه طرح نظام بازرسی ایمنی را انجام می دهیم كه با عنایت به این طرح تمام ساختمان های بلندمرتبه مورد بازدید قرار می گیرند.مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران خاطرنشان كرد: ما باید به سمتی پیش برویم كه به جای تمركز بر نحوه پاسخ به حادثه میزان ریسك را در شهر كاهش دهیم و به معنای واقعی به این مسئله باور داشته باشیم كه پیشگیری بهتر از مقابله است.متاسفانه گاهی مردم احساس می كنند كه ایمنی نسبت به شرایط ناایمن هزینه دار تر است و توجه به ایجاد ساختارهای ایمنی ضرورتی ندارد كه البته گاهی امكان دارد كه البته به نظر می آید شاید بهتر باشد در زمینه ایمنی هم در بخش یارانه فكرهایی بشود.داوری افزود: بحث سوم مقررات ملی ساختمان در مورد حفاظت ساختمان ها برابر آتش سوزی و همه دستورالعمل هایی كه ما اجرا می نماییم هم در جهت این قانون قرار دارد.مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران همینطور در مورد برنامه های سازمان آتش نشانی برای 7 مهر (روز آتش نشانی) خاطرنشان كرد: روز آتش نشانی با ایام محرم تلاقی دارد و برای مراسم ها بطور قطع معذوریت هایی داریم اما برنامه ریزی هایی با همكاری معاونان فرهنگی صورت گرفته است كه همچون آنها می توان برگزاری نمایشگاه های آتش نشانی در محلات تهران، حضور آتش نشانان در مدارس و مساجد و حضور شهروندان در ایستگاه های آتش نشانی اشاره نمود و قول های خوبی هم برای برگزاری برنامه های ویژه برای آتش نشانان داده شده است.

1397/05/23
13:56:23
5.0 / 5
4482
تگهای خبر: خدمات , سازمان , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی