رئیس اتحادیه لبنیات كرج:

افزودن نشاسته به دوغ تابحال تایید نشده است

افزودن نشاسته به دوغ تابحال تایید نشده است مبل زیبا: رئیس اتحادیه لبنیات كرج در مورد اضافه كردن نشاسته به دوغ توسط برخی ماست بندی ها اظهار داشت: من هم این مورد را شنیده ام اما تابحال در حد شنیده ها بوده و شكایتی در این خصوص به اتحادیه لبنیات كرج نرسیده است.


امرالله سرحدی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا اضافه كرد: اینكه گفته می گردد بعضی از تولیدكننده های لبنیات به دوغ های تولیدی خود نشاسته اضافه می كنند در حد شنیده هاست و من هم این مورد را شنیده ام اما تابحال هم در حد همین شنیده ها بوده و شكایتی در این خصوص به اتحادیه لبنیات نرسیده است.
وی ادامه داد: آزمایشگاه هایی برای بررسی این مورد وجود دارد كه علاوه بر آزمایش فاكتورهایی چون میزان چربی شیر می تواند این مورد را مورد بررسی قرار دهد.
رئیس اتحادیه لبنیات كرج قبل از این در مورد اضافه كردن نشاسته به دوغ توسط برخی ماست بندی ها اظهار داشته بود: من هم این مورد را شنیده ام اما تابحال در حد شنیده ها بوده و شكایتی در این خصوص به اتحادیه لبنیات نرسیده است. اگر شكایتی در مورد عملكرد ماست بندی ها وجود داشته باشد، شاكیان می توانند به اتحادیه لبنیات رجوع كنند تا نمونه مورد نظر به آزمایشگاه ارسال و مورد بررسی قرار گیرد.
سرحدی اضافه كرده بود: هم اكنون شیر با قیمتی بین 1850 تا 2200 تومان از گاوداری ها خریداری می گردد اما احتمال دارد طی روزهای آتی این قیمت به 3000 تومان برسد. قبل از وضعیت فعلی و نوسانات ارزی كه به گرانی های اخیر دامن زده است دولت قیمت خرید شیر را 1440 تومان مصوب كرده بود اما برخی كارخانجات بزرگ شیر را 1200 تومان از گاوداری ها می خریدند. همین سبب شد خیلی از گاوداران به دلیل نبود صرفه اقتصادی تولید شیر، گاوهای خویش را به كشتارگاه ببرند؛ این سبب كاهش تولید شیر شد كه یكی از دلایل گرانی شیر هم همین است.
وی ادامه داد: یكی دیگر از عوامل گرانی شیر، پیش خرید محصول توسط كارخانجات بزرگ است؛ بعضی از كارخانجات، شیر گاوداری ها را شش ماه زودتر خریداری و صادر می كنند و این هم به گرانی شیر دامن زده است.


1397/05/28
00:08:11
5.0 / 5
4250
تگهای خبر: تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی