جاده ها امسال هم انبار سیب می شود؟

جاده ها امسال هم انبار سیب می شود؟ مبل زیبا: رئیس جهاد كشاورزی آذربایجان غربی اظهار داشت: اكیپ های جمع آوری غیر مجاز سیب های زیر درختی تشكیل شده و تلاش در ساماندهی این گونه مراكز داریم.


اسمعیل كریم زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه كرد: محل دپوی سیب های زیر درختی در محوطه كارخانه جات صنایع تبدیلی و سردخانه ها و محل های تعیین شده توسط تعاون روستایی استان است؛ 13 محل فعلا در شهرستان ارومیه مشخص شده تا مشكل دپوی سیب سال قبل در استان تكرار نشود؛ با متخلفان دپو در غیرمحل های مشخص شده برخورد قضایی می گردد.
وی، سطح زیر كشت باغات بارور سیب در استان را 53 هزار و 88 هكتار و باغات غیر بارور در استان را 7382 هكتار اعلام نمود و اضافه كرد: پیش بینی می گردد امسال 750 هزار تن سیب از باغات استان برداشت شود. سال قبل یك میلیون و 200 هزار تن سیب در استان برداشت شد.
وی با اشاره به اینكه پیش بینی می گردد امسال به میزان 150 هزار تن از این محصول به شكل تازه خوری مصرف شود، اضافه كرد: پیش بینی می گردد 450 هزار تن از این محصول در سردخانه های استان ذخیره سازی شود.
كریم زاده با اشاره به اینكه سالانه در حدود 50 هزار تن سیب در داخل استان مصرف میشود، افزود: در سال قبل به میزان 200 هزار تن از این محصول به كشور های افغانستان، پاكستان، تركمنستان و عراق صادر شد. هم چنین پیش بینی می گردد 150 هزار تن از محصول تولیدی امسال در صنایع تبدیلی مصرف شود.
وی با اشاره به اینكه شهرستان ارومیه از نظر سطح زیر كشت و میزان تولید مقام اول را در استان داراست اظهار داشت: عمده ارقام سیب شامل رد و گلدن است ولی سایر ارقام مانند دلبار، استیوال، رومرطیال، گالا، فوجی و ارقام تابستانه هم در استان وجود دارد.
وی افزود: حدود 50 درصد از باغات استان به سیب اختصاص دارد و در حدود یك سوم سیب تولیدی كشور در این استان تولید می گردد.
رئیس جهاد كشاورزی آذربایجان غربی اظهار داشت: در مورد خرید تضمینی سیب، مكاتبات لازم انجام گرفته ولی تابحال محقق نشده است.1397/06/25
15:08:28
5.0 / 5
5165
تگهای خبر: انبار , تولید , خانه , كارخانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی