چی را كجا تولید كنیم؟

چی را كجا تولید كنیم؟ مبل زیبا: مدیركل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان اعتقاد دارد كه باید صنایعی در استان تولید شود كه امكان تكمیل زنجیره ارزش آنها وجود دارد.


امیر خلیلی خواه در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، توسعه و تكمیل زنجیره ارزش را ضروری خواند و اظهار نمود: جذب و هدایت سرمایه گذاری به این حوزه ها به بهبود تولید و اشتغال در استان كمك شایانی خواهد نمود.
وی با اشاره به ضرورت توجه به سند آمایش در برنامه ریزی های مدیران استان خاطرنشان كرد: آمایش قرار بود ما را به این نقطه برساند كه بدانیم چه پروژه هایی با چه خصوصیت و مزیتی در كجای استان تولید شوند كه متناسب با مزیت های نسبی آن منطقه باشد.
نماینده وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه باید به ظرفیت های نسبی هر منطقه توجه جدی شود اضافه كرد: مادامی می توانیم در جذب و ترغیب سرمایه گذاران موفق عمل نماییم كه بدانیم در یك منطقه خاص چه ظرفیت هایی داریم.
وی بر ضرورت بسترسازی برای توسعه صنایع تكمیلی تاكید و تصریح كرد: توجه به این حوزه می تواند ارزش افزوده خوبی برای فعالان این بخش هم به همراه داشته باشد.
مدیركل امور اقتصادی و دارایی استان بر ضرورت تسریع در اعطای مجوزها تصریح كرد و اظهار داشت: طولانی شدن فرآیند صدور مجوزها، سدی بر سر راه جذب سرمایه گذاران است و باید برای تسهیل در آن چاره جویی شود.
وی بر لزوم انجام پیش مطالعات فنی و مالی تاكید و خاطرنشان كرد: پیشتر مقرر شده بود كه پیش مطالعات فنی و مالی پروژه ها با استفاده از مركز سرمایه گذاری صورت گیرد اما هم اكنون این مهم از جانب فرمانداری ها و دستگاه ها انجام می گردد.
خلیلی خواه از بخش مسكن بعنوان یك بخش محرك در اقتصاد نام برد و خاطرنشان كرد: بخش مسكن و ساخت و ساز نیازمند توجه ویژه است. فعال سازی این بخش مهم سبب تولید تحرك در دیگر بخش های اقتصادی و تولیدی استان می گردد.1397/07/09
22:21:45
5.0 / 5
4354
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی