صادرات 30 میلیاردی انگور آذربایجان غربی به كشورهای عربی و روسیه

صادرات 30 میلیاردی انگور آذربایجان غربی به كشورهای عربی و روسیه مبل زیبا: معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد كشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اینكه احتمال می رود 15 هزار تن انگور استان به خارج از كشور صادر شود، خاطرنشان كرد: سال قبل انگور تولیدی به كشورهای عربی و روسیه با ارزش ریالی 30 میلیارد ریال صادر گردیده است.


فتح اله زاده در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینكه 20 هزار و 100 هكتار از باغات آذربایجان غربی، زیر كشت انگور است، اضافه كرد: پیش بینی می گردد امسال 112 هزار تن انواع انگور در استان برداشت شود. ارومیه با تولید 73 هزار تن بیشترین تولید انگور استان را به خود مختص كرده است.
وی با اشاره به اینكه كمبودی در تازه خوری انگور نداریم و 35 درصد از انگور تولیدی استان به صورت تازه خوری مصرف می شود، خاطرنشان كرد: 30 درصد انگور تولیدی به كشمش تبدیل می گردد.
فتح اله زاده با اشاره به مصارف انگور در استان خاطرنشان كرد: انگور به شكل تازه خوری، دوشاب، كشمش، سبزه، آبمیوه، سركه، آبغوره، برگ مو، روغن هسته انگور استفاده می گردد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد كشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اینكه بیشتر از 30 رقم انگور در استان تولید می شود، اظهار نمود: انگور سفید بی دانه، قرمز بی دانه، حسینی، انگور سیاه، صاحابی، قیزیل اوزوم از ازقام انگور تولیدی استان هستند.
فتح اله زاده با اشاره به اینكه كنسانتره انگور وارد نمی نماییم و دراین خصوص میزان تولید مطلوب و كفایت می كند، خاطرنشان كرد: 19 واحد كنساتره در استان فعال است.
وی با اشاره به وضعیت صنایع تبدیلی استان خاطرنشان كرد: 155 واحد، مجوز فعالیت از جهاد كشاورزی استان دریافت كرده و 769 نفر در این واحدها مشغول فعالیتند.1397/07/19
15:28:11
5.0 / 5
4647
تگهای خبر: تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی