صادرات سیب زمینی و رب گوجه فرنگی ممنوع گردید

صادرات سیب زمینی و رب گوجه فرنگی ممنوع گردید مبل زیبا: گمرك ایران ممنوعیت صادرات سیب زمینی، رب گوجه فرنگی و خوراك دام و طیور را ابلاغ نمود.به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، به دنبال افزایش قیمت برخی محصولات كشاورزی مانند گوجه فرنگی و سیب زمینی و مشتقات آن مانند رب گوجه فرنگی به علت كاهش تقاضا تصمیم بر آن شد كه صادرات این محصولات متوقف شود.

گوجه فرنگی نخستین محصولی بود كه به این دلیل وارد بحث ممنوعیت شد و ممنوعیت آن از آخرین روزهای تابستان اجرا شد و در همین حین فشارها برای ممنوعیت صادرات سیب زمینی و رب گوجه فرنگی هم افزایش یافت.

بر همین اساس با تصمیم وزارت جهاد كشاورزی و بخش نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرك ایران ممنوعیت صادرات سیب زمینی، رب گوجه فرنگی و خوراك دام و طیور را از روز پنج شنبه به گمركات اجرایی ابلاغ كرده است.

زمان ممنوعیت صادرات این محصولات تا اطلاع ثانوی اعلام شده است.

در نامه محمود حجتی، وزیر جهاد كشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت دلیل این ممنوعیت صادرات، محدودیت عرضه سیب زمینی در بازار داخل و همینطور لزوم تامین خوراك دام و طیور عنوان شده است.

این تصمیم در حالی اجرا شده است كه چند روز قبل علی معقولی، مدیر كل مركز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرك ایران گفته بود كه تصمیمات خلق الساعه صادرات را مختل می كند و بازارهای صادراتی را از بین می برد.
1397/07/22
22:01:26
5.0 / 5
5017
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی