سخنگوی انجمن تولیدكنندگان لوازم خانگی:

ظاهرا اجرای طرح كارت خرید كالا منتفی است

ظاهرا اجرای طرح كارت خرید كالا منتفی است به گزارش مبل زیبا سخنگوی انجمن تولیدكنندگان لوازم خانگی با اشاره به این كه با اشاره به این كه بانك مركزی در ارتباط با طرح كارت اعتباری خرید كالای ایرانی در سال ۱۳۹۶ به دنبال بهانه جویی است، اعلام كرد كه به نظر می رسد این طرح در سال جاری اجرایی نشود.


حمیدرضا غزنوی در گفت وگو با ایسنا درباره علت تاخیر طولانی در اجرایی شدن طرح كارت اعتباری خرید كالای ایرانی در سال ۱۳۹۶ توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و هم بانك مركزی، اظهار نمود: پیگیری های مختلفی در این رابطه انجام داده ایم، اما هنوز این طرح به نتیجه نرسیده و هر خبری در ارتباط با اجرایی شدن طرح كارت اعتباری كالای ایرانی در سال ۱۳۹۶ صحت ندارد و به هیچ وجه هم اكنون این مساله مطرح نیست و به نظر می رسد امسال به نتیجه نرسد.

وی ادامه داد: تصور ما بر این است كه بانك مركزی قصد ندارد طرح كارت اعتباری خرید كالای ایرانی مصرفی بادوام در سال ۱۳۹۶ را به مرحله اجرا در آورد و باید ادعا كرد كه دستوالعمل یا سیاست ابلاغ فرماندهی اقتصاد مقاومتی توسط بانك مركزی به هوا رفته است.

سخنگوی انجمن تولیدكنندگان لوازم خانگی با اشاره به این كه غلبه بر تولید و رشد اقتصادی شرایط خاص خویش را می طلبد، تصریح كرد: درست است كه محیط پیرامونی صنعت وضعیت مطلوب تری پیدا كرده اما رشد اقتصادی و غلبه بر ركود حمایت های جدی دولت را می كند چنانچه اگر به وضعیت كشورهایی كه دارای ركود اقتصادی بودند توجه كنید می بینید دولت كالاها را از كارخانجات با قیمت بالاتر خریداری كرده و با قیمت پایین ترین به صورت اقساطی به مردم می فروشد.

وی ادامه داد: در كشور ما این طرح برای صنعت خودرو صورت گرفت، اما سوال ما اینجاست كه چرا برای سایر صنایع اجرایی نمی شود.

غزنوی همینطور درواكنش به اظهارات میرمحمد صادقی – مدیركل اعتبارات بانك مركزی – در ارتباط با نقص موجود مبنی بر عدم تجهیز تولیدكنندگان به سامانه معتبر، خاطرنشان كرد: چنین صحبت هایی بهانه بانك مركزی است و ما دقیقا چنین فعالیتی را با بانك های بخش خصوصی انجام داده و به موفقیت رسیدیم و حتی در این رابطه به بانك مركزی راهنمایی های لازم را عرضه كردیم و تاكید شد كه فرآیند طی شده دارای زیرساخت های لازم است. علاوه بر این جلسات متعددی با بخش فناوری بانك مركزی برگزار كردیم و تجربیات خویش را در اختیار آنها قرار دادیم. در طرح مربوط به سال قبل فروشگاه ها، تولیدكنندگان و بانك های عامل كار را پیش بردند و به صورت تدریجی نقایص مربوط به كار رفع می شد.

وی ادامه داد: چنین طرحی نیازمند یك درگاه اینترنتی و دستگاهی برای كشیدن كارت اعتباری است كه در این رابطه سال قبل در فروشگاه ها كد بین المللی تعریف شده بود و بلافاصله بعد از كشیدن كارت پول پنج درصد اعتبار نقدا به بانك مركزی به علت بهره وام تعلق می گرفت و مابقی پول هم به تولیدكنندگان می رسید. چنانچه از ۴۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده حدود ۴۲ میلیارد تومان آن كه معادل یك درصد بود به فروش رسید و این مساله نشان داده است در فرآیند مربوط به سامانه خرید و فروش مشكلی وجود نداشته است.
1396/08/19
23:24:55
5.0 / 5
4624
تگهای خبر: تولید , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی