درآمد گمرك ركورد شكست

درآمد گمرك ركورد شكست مبل زیبا: با رسیدن به بهترین سال درآمدی گمرك در نیمه نخست سال جاری، ركورد درآمد گمركی در ایران شكست.به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، گمرك ایران اعلام نموده است كه در نیمه نخست امسال با احتساب دریافت ضمانت نامه از واردكنندگان، بالغ بر ۱۰۸ هزار میلیارد ریال درآمد وصول شده است كه نسبت به دوره های شش ماهه سال های گذشته بی سابقه است.

بر این اساس، با احتساب دریافت ضمانت نامه از واردكنندگان در این مدت، بالغ بر ۱۰۸ هزار میلیارد ریال درآمد گمركی از محل حقوق ورودی كالاها و ۵۵ هزار میلیارد ریال عوارض و مالیات بر ارزش افزوده در گمركات كشور وصول شده است.

بنابراین گزارش، بدون ضمانت و به صورت نقد در نیمه اول امسال ۷۳ هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال درآمد كسب شده است. از جانب دیگر، گمرك بخشی از مالیات بر ارزش افزوده و عوارض را هنگام واردات كالا دریافت می كند كه از این محل هم دریافتی ها بسیار مناسب می باشد.

در مجموع بالغ بر ۵۵ هزار میلیارد ریال عوارض و مالیات بر ارزش افزوده وصول شده كه سهم عوارض حدود ۱۸۰۰ میلیارد ریال و مابقی هم مالیات بر ارزش افزوده بوده است.

درآمد گمرك كشور در سال ۱۳۹۶ در مجموع بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد تومان بوده كه نسبت به مصوب قانون بودجه حدود ۱۳۰درصد محقق شد.

این افزایش درآمدی گمرك در حالی است كه واردات امسال ۱۳ درصد كاهش داشته و از جانب دیگر ممنوعیت واردات ۱۴۰۰ قلم كالای مصرفی بخصوص خودرو هم بر تجارت ایران حاكم بوده است كه افزایش تجهیزات كنترلی در گمركات و الكترونیكی شدن، تاثیر قابل توجهی در بهبود درآمدهای گمركی داشته است.
1397/08/06
15:29:41
5.0 / 5
4668
تگهای خبر: بودجه , تجارت , تجهیزات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی