سنجابی اعلام كرد

كاهش صادرات به كشور عراق

كاهش صادرات به كشور عراق به گزارش مبل زیبا عضو اتاق مشترك بازرگانی ایران و عراق به تشریح آخرین وضعیت رفت و آمد كامیون های تجاری در مرزی عراق بعد از زلزله شب گذشته پرداخت و اظهار داشت: تا ۷۲ ساعت آینده رفت و آمد ماشین ها در مرزهای عراق با مشكل مواجه می گردد و بعد از آن صادرات مان در بخش كالاهای مصرفی به علت نیاز موجود بعد از زلزله در عراق، به این كشور بیشتر خواهد شد.جهانبخش سنجابی شیرازی در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت رفت و آمد كامیون های تجاری در مرز عراق توضیح داد: طبق آخرین خبرهای رسیده در راه های اصلی، تردد در جریان است و در مرزهای غربی رفت و آمد انجام می گردد. اما به علت تردد ماشین های امدادی، مقررات ترافیكی بر آن قسمت ها حاكم شده است و بطور قطع با افت محسوس تردد كامیون های باری تجاری مواجه شده ایم كه سبب می گردد تجارت مان با عراق تحت تاثیر قرار بگیرد.

عضو اتاق مشترك بازرگانی ایران و عراق اضافه كرد: از جانب دیگر در راه های غیر بزرگراه هم در سمت داخل یعنی راه های روستایی و هم در آن طرف مرز همچنان انسداد در تعدادی از مسیرها برقرار است و عبور و مرور در این جاده ها در جریان نیست. اما به هر حال اكنون اولویت با خودروهای امدادرسان است و اولویت با برای خودروهای تجاری نیست.

سنجابی شیرازی درباره وضعیت صادرات ایران به عراق در ایام آینده اظهار داشت: به نظر می رسد تا این دوره حاد یعنی ۷۲ ساعت آینده، ممكن است افت مقطعی صادرات به عراق را داشته باشیم و طبیعتا در شرایط فعلی كه همه جاده ها هنوز به شرایط طبیعی برنگشتند تجارت مان با مشكل مواجه است.

وی افزود: اما بعد از ۷۲ ساعت باید به روال عادی خودش برمی گردد حتی ممكن است یكی - دو هفته ای به علت وضعیت نیاز به كالاهای مصرفی در عراق صادرات ما در این بخش با افزایش هم مواجه شود.

به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، شب گذشته زلزله ۷. ۳ ریشتری در غرب كشور رخ داد كه تلفات انسانی وخساراتی به بار داشته است. در این میان مسیرهایی با تخریب مواجه شده اند اما به قول وزیر راه و شهرسازی، بخش اعظم راه ها در غرب كشور بازگشایی شده و امكان امدادرسانی و تردد فراهم است و در این بخش با مشكل بنیادین مواجه نیستیم. البته تردد در مسیرها با اولویت امدادرسانی است. 

1396/08/22
20:45:14
5.0 / 5
5614
تگهای خبر: تجارت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی