سازمان ملی استاندارد ایران:

كاهش كیفیت تولیدات داخلی

كاهش كیفیت تولیدات داخلی به گزارش مبل زیبا مدیركل نظارت بر اجرای صنایع غیرفلزی سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت: فعالیت مناسب مدیران كنترل كیفی سبب شد كه به كیفیت محصولات در دوران زكام اقتصادی و بیماری صنعت، كیفیت محصولات تولید داخل كاهش نیابد.به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، محمد احمدی مقدم امروز در همایش روز ملی كیفیت در استان زنجان كه به میزبانی سالن اجتماعات شهید نوری مجتمع جهاددانشگاهی زنجان برگزار شد، اظهار نمود: دستیابی به كیفیت و استانداردها راهی طولانی و بی پایان است كه نیازمند تلاشی مستمر و با برنامه ریزی است؛ چون كه بدون برنامه ریزی نمی توان راه به جایی برد و تصمیم گیری ها باید با اهداف كلان كشور هماهنگ شود.

این مسئول با اشاره به ضرورت آموزش برای مدیران كنترل كیفی، ادامه داد: در نیمه نخست امسال قریب به ۱۴۸ هزار نفر - ساعت برای مدیران كنترل كیفی در كشور اجرا شده و باید توجه داشت كه آموزش به صورت یكنواخت و تكراری نباشد و اهمیت آموزش به حدی است كه در مراسم ملی كیفیت در ۳۰ آبان ماه از فعالینی كه در حوزه آموزش عملكرد مناسبی داشتند، تقدیر شد.

وی با اشاره به اینكه همه مكلف به اجرای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی هستند، اضافه كرد: همه باید در جهت اهداف برنامه ششم توسعه به خصوص بند (پ) ماده ۶۰ فعالیت های مناسبی را انجام دهند و با عنایت به منشور حقوق شهروندی فعالیت خویش را با روحیه ای جهادی ادامه دهند.

احمدی مقدم تصریح كرد: آن گونه كه گفته شد كیفیت تعریف پیچیده ای دارد ولی تعبیر آن آسان است و انتظار می رود كه تولیدكنندگان به سمت تولید با كیفیت مطلوب مصرف كننده حركت كنند كه این مهم با عنایت به سیاست های اقتصاد مقاومتی قابل دسترسی است و باید برای ساماندهی استاندارد صنعت ساختمان كشور گام هایی برداشت.

مدیركل نظارت بر اجرای صنایع غیرفلزی سازمان ملی استاندارد ایران، خاطرنشان كرد: ایران كشوری است كه همواره در معرض تحریم از جانب سایر كشورها بوده است كه گاهی شكنندگی را برای تولیدات ایرانی به دنبال داشته است و از آنجایی كه هر كشور به دنبال تولید شرایط بهتر برای خود است، ایران هم می تواند با تاسی از سیاست های اقتصاد مقاومتی شرایط خویش را بهبود بخشد.

وی خاطرنشان كرد: افزایش پوشش استاندارد برای محصولات داخلی بند ۲۴ سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی است كه رسیدن به این مهم با تدوین و اجرای استانداردها كه مدیران كنترل كیفی افرادی متخصص در این زمینه هستند، میسر است و تولید محصولاتی با كیفیت و استانداردهای بالا سبب راهیابی این كالاها به بازارهای سایر كشورها می گردد.

احمدی مقدم در رابطه با رویكرد نوین استاندارد، اظهار نمود: در این رویكرد به دنبال آن هستیم كه از بروكراسی اداری صرف نظر شود كه سبب صرفه جویی در وقت و هزینه را به دنبال دارد و مبنای این رویكرد بر خود اظهاری و خودكنترلی است و واحدهای تولیدكننده اظهاریه انطباق خویش را بر مبنای استانداردهای بین المللی، ملی، منطقه ای یا كارخانه ای اظهار می كنند به عبارت دیگر استانداردسازی از بطن واحد تولیدی انجام می گردد.

این مسئول خاطرنشان كرد: هم اكنون زیرساخت های سامانه ای این رویكرد نوین آماده شده و هماهنگی های لازم هم با وزارت صنعت، معدن و تجارت به عمل آمده و ابلاغیه هایی هم توسط وزیر صنعت در ارتباط با این مورد انجام شده است.

در ادامه این جلسه، رئیس انجمن مدیران كنترل كیفیت استان زنجان، اظهار داشت: تجهیزات، نیروی انسانی، مواد اولیه سه ضلع مثلث تولید هستند كه در صورت وجود همه این موارد در سبب تولید كالای باكیفیت می گردد و اگر هركدام از این سه فاكتور به مشكلی مواجه شوند، از كیفیت محصول كاسته می گردد.

علیرضا مینویی ادامه داد: در سال های قبل با تحریم مواد اولیه، مواد اولیه مرغوبی به كشور وارد نشد تجهیزات كارخانه ها هم فرسوده بود یا از ماشین آلات نامناسب چینی خریداری می گردد و كارفرمایان به بهانه های مختلف از نیروی كار ناكارآمد استفاده می كردند كه انتظار می رفت كیفیت محصولات داخلی كاهش یابد كه با فعالیت مناسب مدیران كنترل كیفی محصولات كیفیت خویش را حفظ كردند.

وی اضافه كرد: فعالیت مناسب مدیران كنترل كیفی سبب شد كه به كیفیت محصولات در دوران زكام اقتصادی و بیماری صنعت، كیفیت محصولات تولید داخل كاهش نیابد. 

1396/09/04
23:00:51
5.0 / 5
4474
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی