چگونگی پرداخت وام های معدنی اعلام گردید

چگونگی پرداخت وام های معدنی اعلام گردید در حالی كه بعد از حوادثی كه در معادن زغال سنگ همچون معدن زغال سنگ یورت رخ داد، وزیر صنعت، معدن و تجارت از صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی خواست تا در تسهیلات دهی به معادن، معادن زغال سنگ را در اولویت قرار دهد. اما مدیرعامل این صندوق معتقد است كه عملا اولویت بندی معادن برای دریافت تسهیلات با وزارت صنعت، معدن و تجارت است.محمدرضا عربی مزرعه شاهی در گفت وگو با ایسنا، درباره تسهیلات دهی به معادن اظهار نمود: وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است كه باید با عنایت به شرایط پیش آمده برای زغال سنگ آنها را در اولویت تسهیلات دهی قرار دهیم كه البته نظر درستی است و ما تلاش خواهیم كرد تا با عنایت به شرایطی كه این معادن دارند و اشتغالزایی كه می توانند در منطقه خود داشته باشند، نهایت همكاری خویش را داشته باشیم ولی عملا بخشی از این همكاری باید از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد.

وی با اشاره به اینكه ضمانت تسهیلاتی كه صندوق صادر می كند از منابع وزارت صنعت، معدن و تجارت است، اظهار داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت است كه افراد را برای دریافت تسهیلات به صندوق معرفی می كند و اولویت بندی برای معادن زغال سنگ هم پیش از اینكه به صندوق برسد، باید از سوی وزارتخانه صورت بگیرد.

عربی مزرعه شاهی همینطور با اشاره به عملكرد صندوق در مورد پرداخت تسهیلات اظهار داشت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در هشت ماه گذشته نزدیك به ۱۴۰ میلیارد تومان بیمه نامه تسهیلات برای واحدهای معدنی صادر كرده ایم و حدود ۱۱۰ میلیارد تومان هم تسهیلات مصوب از بانك ها برای واحدهای متقاضی دریافت كردیم كه بخش زیادی از آنها هم پرداخت شده است.

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی با اشاره به اینكه عملكرد صندوق در این هشت ماه ركوردی در سال های تاسیس آن به حساب می آید، اظهار داشت: همچون علت های ثبت چنین ركوردی افزایش اعتبار صندوق بوده و البته امسال بانك ها همكاری بهتری داشتند و مانند سال قبل قفل نبودند.

عربی مزرعه شاهی ضمن بیان اینكه سه بانك رفاه، بانك ملت و بانك صنعت و معدن بانك های عامل این صندوق هستند، اضافه كرد: امسال روابط صندوق با بانك ها بهبود پیدا كرده است و با وجود اینكه همچنان روند طولانی كاغذبازی و مدرك بازی از جانب بانك ها وجود دارد ولی تعاملاتی در این زمینه بوجود آمده و نسبت به سال قبل بهبود داشته است.

به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، امسال اعتبار صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی نسبت به سال قبل ۱۰ برابر شده است و تا ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار دریافت كرده اند. 

1396/09/12
00:22:28
5.0 / 5
5736
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی