جریمه معافیت سربازان غایب اعلام شد، جریمه شناور ۱۰ تا ۵۰میلیونی

جریمه معافیت سربازان غایب اعلام شد، جریمه شناور ۱۰ تا ۵۰میلیونی مبل زیبا: بر مبنای لایحه بودجه ۹۷ كشور جریمه معافیت سربازان غایب و تخفیفات در نظر گرفته شده برای بعضی از مشمولان اعلام گردید.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، یكی از مواردی كه در لایحه بودجه تقدیمی سال۹۷ به آن اشاره شده است، جدول هزینه معافیت مشمولان غایب بیش از ۸سال غیبت است. در لایحه بودجه تقدیمی دولت آمده است كلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی كه بیش از ۸ سال غیبت دارند می توانند با پرداخت جریمه غیبت خود از خدمت سربازی معاف شوند. این در شرایطی است كه پیش از این مراجع مسئول در مبحث خدمت وظیفه عمومی عنوان كرده بودند كه معافیت به ازای پرداخت جریمه غیبت سربازی، در سال ۹۷ اعمال نخواهد شد و پرداخت جریمه غیبت تنها امسال امكان پذیر است. این جدول به شرح زیر است:
مقطع تحصیلی
پایه ریالی جریمه مشمولان غایب
زیر دیپلم
۱۰۰ میلیون ریال
دیپلم
۱۵۰ میلیون ریال
فوق دیپلم
۲۰۰ میلیون ریال
لیسانس
۲۵۰ میلیون ریال
فوق لیسانس
۳۰۰ میلیون ریال
دكتری علوم پزشكی
۳۵۰ میلیون ریال
دكتری تخصصی غیرعلوم پزشكی
۴۰۰ میلیون ریال
دكتری تخصصی رشته های علوم پزشكی و بالاتر
۵۰۰ میلیون ریال
همچنین به ازای هر سال غیبت مازاد بر ۸ سال، ۱۰ درصد به مبلغ جرائم پایه اضافه شده و مدت غیبت بیش از شش ماه، یكسال به حساب می آید.
علاوه بر این برای مشمولان متاهل ۵ درصد و برای مشمولان دارای فرزند به ازای هر فرزند، ۵ درصد از مجموع مبلغ جریمه ریالی كسر خواهد شد.
بر اساس این لایحه، مشمولانی كه به صورت نقدی و یا اقساط برای صدور كارت آخر خدمت اقدام كرده اند می توانند گواهینامه رانندگی دریافت كنند.
همچنین فرزندان ایثارگر مشمول ماده ۴۵ قانون خدمت وظیفه عمومی علاوه بر امتیاز مذكور در این ماده مشروط به عدم غیبت آن ها و هم انجام خدمت وظیفه عمومی پدر آن ها با هر مقطع تحصیلی مشمول ردیف اول جدول و ۵۰ درصد تخفیف می شوند.
علاوه بر این مشمولان تحت پوشش كمیته امداد امام و سازمان بهزیستی از تخفیف ۵۰ درصدی جریمه نقدی برخوردار می شوند.


1396/09/20
02:28:25
5.0 / 5
4998
تگهای خبر: مبل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی