مالیات های معاف كجا خرج می شوند؟

مالیات های معاف كجا خرج می شوند؟ مبل زیبا: عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران ضمن ارزیابی سیاست های مالیاتی در لایحه بودجه سال آینده، اظهار داشت: اگر پول حاصل از لغو معافیت های مالیاتی صرف اقدامات ضروری مثل تولید اشتغال برای اقشار كم درآمد و اقشار مرز نشین هزینه شود، اقدام مثبتی است.محمد حسین برخوردار در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: هر چه اقتصاد ما بازتر و شفاف تر باشد، معافیت های مالیاتی هم محدودتر خواهد بود. اما مسئله این است كه پول این معافیت ها كجا هزینه خواهد شد.

وی اضافه كرد: پول لغو این معافیت ها باید در جای لازم هزینه شود. یعنی اقشاری كه توان كار ندارند یا اقشاری كه نیاز است برای شان شغل تولید شود. پول هایی كه از معافیت های مالیاتی جمع می گردد باید مشخص شود كه كجا هزینه می گردد. مثلا چه میزان آن صرف آموزش و پرورش، بهداشت و یا اشتغال برای اقشار صدمه پذیر دائمی و دراز مدت خواهد شد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی با اشاره به اینكه پول های حاصل از معافیت های مالیاتی باید در جاهای ضروری هزینه شود، اظهار داشت: اگر مشخص باشد كه این پول كجا هزینه خواهد شد اقدام مثبتی است. بعنوان نمونه تولید اشتغال برای بخش های مرزی اقدامی ضروری است. یعنی بخش هایی كه دست به قاچاق می زنند و این كار را تحت عنوان كوله بری انجام می دهند.

برخوردار خاطرنشان كرد: ازاین رو حذف معافیت ها به شفاف كردن و رقابتی كردن اقتصاد منجر می گردد. اكنون سیستم های وجود دارد كه تراكنش های بانكی را كنترل می كنند كه این اقدام گامی در جهت شفافیت است. به طور كلی در جهت شفافیت و جلوگیری از فرارهای مالیاتی اقداماتی شده است اما به اندازه كافی نبوده است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اضافه كرد: در لایحه بودجه سال آینده مالیات بیشتر از سال قبل شده است. اگر فرارهای مالیاتی پیدا نشود مسلما فشار آن روی فعالان اقتصادی بیشتر می شود؛ فعالان اقتصادی كه دفاتر شفاف دارند و این درست نیست.
1396/09/25
13:54:57
5.0 / 5
4550
تگهای خبر: بازرگانی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی