طباطبایی مزدآبادی عنوان كرد

۱۰ درصد از درآمد كلان آگهی های رسانه ملی متعلق به شهرداری است

۱۰ درصد از درآمد كلان آگهی های رسانه ملی متعلق به شهرداری است مبل زیبا: یك كارشناس شهری با اشاره به اینكه امروز شهرداری تهران از نظر درآمدی در وضعیت بسیار بدی است، اظهار داشت: این درحالی است كه طبق قانون ۱۰ درصد از درآمد كلان آگهی های رسانه ملی متعلق به شهرداری است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، سید محسن طباطبایی مزدآبادی مدرس دانشگاه تهران و كارشناس اقتصاد شهری با اشاره به اینكه یكی از چالش های كنونی شهرداری تهران و سایر كلان شهرها اتكای بیش از اندازه به منابع درآمدی ناپایدار است، اظهار داشت: ردیفهای درآمدی در كلانشهر تهران عمدتاً ناپایدار است به گونه ای كه در بودجه ۱۳۹۶ جاییكه عوارض نوسازی كه می تواند یكی از مهمترین منابع درآمدی شهرداری باشد تنها ۷درصد از درآمد را به خود مختص كرده است اما بیش از ۷هزار میلیارد تومان از درآمد شهرداری از ردیف عوارض حاصل از تغییر كاربری و عوارض مازاد بر تراكم به دست آمده است!وی با تاكید براینكه چنین منبع درآمدی ناپایدار و زیانبار بوده و در هیچ یك از شهرهای پیشرو جهان موارد مشابه آنها بچشم نمی خورد، اضافه كرد: این روند و اتكا به این درآمدها شهر تهران را با اختلالات و مسائل بسیاری مواجه می كند و تابحال هم مضرات بسیاری به بار آورده است. كارشناس مسائل اقتصاد شهری با اشاره به اینكه تهران سایر كلانشهرهای ایران نیازمند جایگزینی این ردیف های درآمدی ناپایدار با روشهای درآمدی پایدار هستند، خاطرنشان نمود: به نظر می رسد برای ارتقای درآمدهای پایدار شهرداری تهران باید دو رویكرد كوتاه مدت و بلندمدت را توامان دنبال كرد. طباطبایی در این خصوص توضیح داد: در رویكرد كوتاه مدت وصول مطالبات معوقه شهرداری از اشخاص حقیقی و حقوقی شاید معقول ترین راه باشد. وی ادامه داد: همینطور عوارض معوقه نوسازی بر اساس دفترچه جدید ارزش معاملاتی املاك مبلغ قابل توجهی است كه متاسفانه عزمی جدی برای اجرای آن وجود ندارد در حالیكه مبلغ آن قابل توجه بوده و می تواند راهگشا باشد.
مدرس دانشگاه تهران بعضی از پارامترهای كسب درآمد در شهرداری ها را هم مغفول خواند و اضافه كرد: همچون مصوبات مغفول در این زمینه درآمد مربوط به عوارض بر آگهی های تجارتی و تبلیغاتی مصوب شورای اسلامی شهر تهران در سال ۱۳۶۵ است كه كلیه رسانه ها در مورد آگهی های تجارتی اعم از رادیو، تلویزیون، جراید و تبلیغات محیطی شهر باید ۱۰درصد از بهای آگهی را به شهرداری پرداخت كنند. طباطبایی مزدآبادی تصریح كرد: امروزه با عنایت به درآمد كلان صدا و سیما از محل تبلیغات، این منبع می تواند مبلغی قابل توجه برای شهرداری تهران باشد. او همینطور در انتها اظهار داشت: این مصوبه بر بلیط ورودی مسابقات ورزشی هم قابل اطلاق بوده و كلیه مسابقات ورزشی بایستی ۲۰درصد از بهای بلیط فروشی را بعنوان عوارض به شهرداری پرداخت كنند كه این امر مغفول مانده است.

1396/10/05
19:36:35
5.0 / 5
5295
تگهای خبر: تجارت , مبل , نوسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی