تولید 15 هزار تن كشمش صادراتی در خراسان شمالی

تولید 15 هزار تن كشمش صادراتی در خراسان شمالی به گزارش مبل زیبا مدیر باغبانی سازمان جهاد كشاورزی خراسان شمالی از تولید 15 هزار تن كشمش صادراتی در این استان طی سال جاری اطلاع داد.


«محمدعلی شریكیان» در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این كه خراسان شمالی یكی از استان های تولیدكننده در زمینه انگور است، اظهار داشت: وجود تاكستان های انگور كشمشی و سلطانی در استان سبب شده تا بخشی از انگور تولیدی در این استان به كشمش تبدیل گردد.
وی با بیان این كه سالانه حدود 21 هزار تن كشمش در این استان تولید می شود، اضافه كرد: مقداری از آن در داخل استان استفاده شده و مقدار قابل توجهی هم به كشورهای هدف صادر می گردد.
مدیر باغبانی سازمان جهاد كشاورزی خراسان شمالی شهرستان های تولیدكننده كشمش را شیروان و فاروج به خصوص روستای تیتكانلو در فارج بیان كرد.
شریكیان با اشاره به این كه كشورهای آسیای میانه همچون مناطقی است كه انگور خراسان شمالی به آنجا صادر می شود، خاطرنشان كرد: اما مقدار قابل توجهی از انگور این استان توسط صادركنندگان با استفاده از گمرك سایر استان ها به كشورهای هدف ارسال می گردد و رقم دقیقی امسال از میزان صادرات این محصول وجود ندارد.1397/09/12
21:59:25
5.0 / 5
4833
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی