در هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند عنوان شد؛

جایزه ویژه برای استارتاپ های شهر هوشمند

جایزه ویژه برای استارتاپ های شهر هوشمند به گزارش مبل زیبا مدیر اجرایی هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند از جایزه ویژه برای استارتاپ های شهر هوشمند اطلاع داد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، محمدجواد رجائیان، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در نشست خبری هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند مشهد كه در حاشیه همایش «تهران هوشمند» در محل برج میلاد تهران برگزار گردید اظهار نمود: هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند مشهد با شعار «شهر هوشمند، شهر امید و زندگی»، با محوریت معرفی خصوصیت های شهرهای هوشمند و خدمات عرضه شده در این حوزه به متخصصان و عموم مردم برگزار می گردد. وی با اشاره به نگاه ویژه سازمان فاوا به این نمایشگاه اعلام نمود: در جهت شعار محوری این دوره مدیریت شهری یعنی «مشهد؛ شهر هوشمند، شهر امید و زندگی»، این نمایشگاه برنامه ریزی شد كه در آن برترین شركت های عرضه دهنده خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات حضور خواهند داشت. وی با عنوان اینكه هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند مشهد، پذیرای سه سطح از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و شهر هوشمند خواهد بود، اضافه كرد: شركت های سطح یك كشور كه در زمینه هوشمندسازی و نظام های پرداخت شهری فعالیت دارند، در كنار پیمانكاران عمده سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، شاكله اصلی نمایشگاه را تشكیل خواهند داد و در كنار این دو، مجموعه ای از استارتاپ های در رابطه با حوزه شهر هوشمند هم حضور فعال خواهند داشت.

رجائیان نقش استارتاپ ها را در عرضه خدمات خلاقانه و كارآمد به مردم، جدی دانست و تصریح كرد: در جهت پشتیبانی از استارتاپ های فعال و خلاق در حوزه شهر هوشمند، جایزه ویژه استارتاپ های شهر هوشمند در این دوره از نمایشگاه اهدا خواهد شد. در همین راستا، استارتاپ های اول تا سوم به ترتیب، 10، 5 و 3میلیون تومان جایزه دریافت خواهند كرد و از 6 استارتاپ بعدی هم با اهدای لوح استارتاپ برگزیده، تقدیر خواهدشد. ایشان در ادامه این نشست خبری با تاكید بر لزوم تولید شهرداری اكوسیستمی برای عرضه دستاوردها و ایده ها برای فعالان این عرصه اظهار داشت: فعالیت ها باید به صورت متمركز صورت گیرد تا كل كشور بهره ببرند و چون جنس نیازها یكسان است باید زیرساخت های یكپارچه ای طراحی شود. وی افزود: متاسفانه ساختاری كه تعریف شده اشكال دارد و در نهادهای قانون گذاری شورای شهر گرفتار ابهام هستیم؛ هر شهری قانون متفاوتی درباره یك مبحث تصویب می كند، من در شهر خودم مدیریت پاركینگ را قانونگذاری و شهر دیگر به شكل دیگری قانون گذاری می كند و این در شرایطی است كه باید قوانین را با یكدیگر منطبق كرد. مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با تاكید بر لزوم تولید یكنواختی در مصوبات شورای عالی استان ها اظهار داشت: بیشتر از ۸۰درصد سبد خدماتی كه در شهرداری ها به شهروندان می دهیم مشابه است و سعی كردیم سرویس های یكسانی داده شود. وی افزود: قاعدتا نباید منتظر بود همه مسایل كلان در این حوزه ها به صورت ریشه ای حل شود اما اقدامات مقطعی و نشست های هر سه ماه یك مرتبه با حضور مدیران فاوای كلان شهرها با دستور كار مشخصی برگزار می گردد كه باید به بررسی و مرتفع ساختن دغدغه های موجود پرداخت. مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با اشاره به اینكه كیف پول الكترونیكی مشهد در این نمایشگاه رونمایی می گردد اظهار داشت: پرداخت خرد با قوت كار می كند و ضریب نفوذ آن در شهر مشهد خیلی خوب است؛ بیشتر از 95 درصد پرداخت های خرد شهرداری با این كارت انجام می گردد.
وی، همینطور از آغاز پرداخت مبتنی بر موبایل و NFC در مشهد اطلاع داد و اضافه كرد: كیف پول برپایه فناوری QR كه مقرون به صرفه است را برای شركت های فعال شروع كردیم كه استارت آن از نمایشگاه زده می گردد. وی در عین حال بیان كرد: دراین نمایشگاه، مجموعه ای از سازمان ها و شركت های بزرگ خدمات دهنده در حوزه تكنولوژی های جدید در رابطه با شهر هوشمند در كنار مجموعه ای برگزیده از استارتاپ های پیشرو و نوظهور در عرصه خدمات شهری و شهروندی، آخرین فناوری ها و خدمات خویش را معرفی خواهند كرد. وی با اشاره به اینكه هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند هم زمان با نمایشگاه «ایرانكام» برگزار می شود اظهار نمود: این نمایشگاه پذیرای ۳ سطح از فعالان حوزه فناوری اطلاعات و شهر هوشمند خواهد بود، شركت های سطح یك كشور كه در زمینه هوشمندسازی و نظام های پرداخت شهری فعالیت دارند، در ك همینطور اردكانی، مدیر اجرایی هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند در این نشست اظهاركرد: حوزه استارتاپ ها از بخش های جذاب نمایشگاه های حوزه فناوری و هوشمندسازی بوده و این كسب وكارهای نوپا همواره روح تازه ای را به كالبد خدمات هوشمند شهری دمیده اند. وی با عرضه گزارشی از آخرین وضعیت حضور استارتاپ های نوپا در هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند اعلام نمود: استقبال استارتاپ های حوزه شهر هوشمند خیلی خوب بوده وتاكنون بیشتر از 90 درصد از فضای اختصاص داده شده به این كسب وكارها تكمیل شده است. اردكانی با اشاره به اینكه در حاشیه برگزاری این نمایشگاه، كارگاه ها و وركشاپ های آموزشی متعددی برگزار می شود عنوان كرد: مجموعه كارگاه های آموزشی هوشمندسازی، با همكاری دانشگاه فردوسی برگزار می شود، این كارگاه ها كه محتوای علمی و آموزشی در رابطه با حوزه شهر هوشمند دارد، از جانب كانون نوآوری و خلاقیت دانشگاه فردوسی مشهد طراحی محتوا و اجرا خواهد شد. ایشان در ادامه توضیح داد: این كارگاه ها در موضوعات (open data) و (Gamification)، حوزه نوآوری و زیرشاخه های آن و موضوعات مبتلابه استارتاپ های حوزه مدیریت شهری، برای شركت كنندگان در نمایشگاه و علاقه مندان به موضوعات فوق برگزار می گردد. اردكانی، هدف از برگزاری این كارگاه ها را آشنایی علاقه مندان با دستاوردهای جدید در حوزه های مختلف خدمات هوشمند شهری، جذب ایده های نو و افزایش سطح اطلاعات شهروندان درباره فرصت های هوشمندسازی در تمامی زمینه ها عنوان نمود. مدیر اجرایی هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند اضافه كرد: این نمایشگاه، با شعار «شهر هوشمند، شهر امید و زندگی»، با محوریت معرفی خصوصیت های شهرهای هوشمند و خدمات عرضه شده در این حوزه به متخصصان و عموم مردم، 12 تا 16 دی ماه در سالن فردوسی نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار خواهدشد. گفتنی است؛ علاقه مندان می توانند از این پس اخبار و اطلاعات مربوط به هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند را در رسانه های اجتماعی با شناسه smartcity.expo@ و در پیام رسان ها با عنوان «شهر هوشمند» دنبال كنند. همینطور سایت رسمی هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند، به آدرس smartexpo.mashhad.ir هم مجموعه اتفاقات در رابطه با این حوزه ها را پوشش خواهد داد.

1397/09/21
21:12:24
5.0 / 5
4617
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی