گزارشی از حال و هوای تهران در آستانه كریسمس

نوسان دلار رمق بابانوئل را گرفت

نوسان دلار رمق بابانوئل را گرفت به گزارش مبل زیبا با نزدیكی به ایام شب سال نو میلادی، حال و هوای خیابان میرزای شیرازی تغییر كرده، اما فروشندگان تزئینات كریسمس مدعی هستند كه نوسانات نرخ دلار بر داد و ستد بازار تاثیر به سزایی داشته است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، هر ساله با نزدیكی به شب سال نو میلادی، بعضی از خیابانهای شهر تهران همچون خیابان میرزرای شیرازی حال و هوای تازه ای به خود می گیرند.
خیابان میرزای شیرازی كه در اطراف خود خیلی از هموطنان ارامنه را جای داده، هر ساله با نزدیك شدن به كریسمس و شب سال نو میلادی، به عرضه ی محصولات در رابطه با این ایام می پردازد.
درخت كر یسمس، عروسك بابا نوئل و دیگر تزئینات شب سال نو میلادی كاملا به صورت وارداتی تامین می شود؛ از این رو قیمت گذاری این محصولات ارتباط تنگاتنگی با نرخ دلار دارد.
اغلب این محصولات از كشورهای چین، تركیه و ایتالیا خریداری و به ایران وارد می گردد.
یكی از فروشندگان خیابان میرزای شیرازی تهران در این باره می گوید: "سفارش گذاری محصولات در رابطه با شب سال نو در اردیبهشت ماه انجام شده كه در آن زمان ارزش دلار بین ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان بود ولی امسال به علت رشد قابل توجه نرخ دلار، قیمت محصولات افزایش یافته است، اما برای آنكه كسب و كار ادامه داشته باشد، این افزایش قیمت ها آنچنان لحاظ نشده و محصولات به قیمت های سال قبل عرضه می گردد."
بررسی های میدانی نشان از آن دارد كه قیمت درخت های كریسمس و عروسك های بابانوئل از ۳۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون متغیر است كه این قیمت ها نسبت به سالهای گذشته رشد آنچنانی نشان نمی دهد. در كنار هموطنان ارامنه، دیگر هموطنان هم برای تزئیین منازل و شركت های خود محصولات تزئینی ایام كریسمس را خریداری می كنند.
یكی از فروشندگان این محصولات می گوید: "شركت های طراحی، طراحان داخلی و فروشندگان سطح شهر برای تزئین و دكوراسیون ویترین مغازه های خود محصولات تزئینی ایام كریسمس را خریداری می كنند. در سالهای گذشته واحدهای فروشگاهی خیابان میرزای شیرازی در ویترین مغازه های خود اجازه قرار دادن درخت كریسمس یا عروسك بابانوئل را نداشتند، اما امسال منعی از جانب نهادهای نظارتی اعمال نشده و فروشندگان می توانند محصولات خویش را برای فروش در معرض دید قرار دهند."
یكی دیگر از فروشندگان در پاسخ به این سوال كه برخی ها مدعی اند بیشترین حجم تقاضای خرید این محصولات مربوط به هموطنان ارامنه است اظهار داشت: "در سال جاری آنچنان داد و ستدی در سطح بازار صورت نمی گیرد و افراد غیر ارامنه كه فرزندان خویش را در خارج از ایران به دنیا آورده اند هم برای خرید عروسك بابانوئل و درخت كریسمس رجوع می كنند."1397/10/05
14:36:48
5.0 / 5
5014
تگهای خبر: بازار , تركیه , تزئین , دكور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی