رئیس خانه كشاورز ساری:

بودجه امهال تسهیلات تنها به 10 درصد كشاورزان می رسد

بودجه امهال تسهیلات تنها به 10 درصد كشاورزان می رسد مبل زیبا: رئیس خانه كشاورز ساری اظهار داشت: قانون امهال تسهیلات كشاورزان پاسخگوی همه مشكلات آنان نیست و نقص دارد.


سعید شعبانی در گفت وگو با ایسنا اظهار كرده، قوانینی كه برای امهال و بخشودگی سود، كارمزد و جریمه تسهیلات كشاورزان تصویب شده است از نظر زمان و بودجه، پاسخگو و برطرف كننده مشكلات آنان نیست.
وی با اشاره به بند خ تبصره 33 قانون بودجه امسال، اشاره كرد: مقرر شده است كه سود و جریمه تسهیلاتی كه كشاورزان از بانك ها دریافت كرده اند و سر رسید آن از اول مهر سال 96 است، تا آخر سال 97 بخشیده و در صورت تمدید وام، سود آن تا سه سال آینده توسط دولت پرداخت گردد.
شعبانی با اشاره به اینكه این قانون اخیرا به بانك ها و با هدف مساعدت به كشاورزان و بهره برداران بخش كشاورزی ابلاغ گردیده است، اضافه كرد: بودجه 20 هزار میلیارد ریالی برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده كه پاسخگوی حجم بالای تسهیلات و بدهی كشاورزان نیست. این بودجه می تواند پاسخگوی 10 درصد كشاورزان بدهكار باشد و چگونگی اجرای آن و انتخاب كشاورزانی كه از این قانون استفاده كنند، به درستی معین نمی باشد.
وی با تاكید بر اینكه اگر مقرر است چنین قانونی اجرا شود باید برای همه و به صورت عادلانه و یكسان باشد، بیان كرد: قانونگذاران به خوبی روی این قانون و تبصره های آن كار نكرده اند و ابعاد و جزییاتش شفاف نیست.
شعبانی با اشاره به اینكه كشاورزان از سال 92، سه سال پشت سرهم با خسارت های ناشی از بلایای طبیعی و كم آبی مواجه و ناچار به ستاندن تسهیلات بانكی شدند، بیان كرد: آیا قانونگذاران، نمایندگان مجلس و مسئولان بررسی نموده اند كه چه تعداد از این كشاورزان و تولیدكنندگان بخش كشاورزی به سبب تنظیم بازار و مشكلات آب ناچار به ستاندن تسهیلات از بانك شده اند؟
نباید كم كاری مسئولان و نمایندگان را متوجه پدیده های طبیعی كرد
رئیس خانه كشاورزی ساری با تاكید بر اینكه مسئولان استانی، نمایندگان مجلس و رسانه ها باید بحران آب را جدی بگیرند و كم كاری نكنند، اشاره كرد: خشكسالی تنها عامل بحران موجود در خشك شدن سفرهای زیر زمینی نیست و نباید كم كاری مسئولان و نمایندگان را متوجه پدیده های طبیعی كرد.
خشكسالی اراضی زراعی خوزستان، یزد، اصفهان و چهارمحال بختیاری به مازندران باز خواهد رسید
وی با تاكید بر كمبود آب در منابع آب استان، اظهار نمود: خشكسالی اراضی زراعی خوزستان، یزد، اصفهان و چهارمحال بختیاری به مازندران باز خواهد رسید، برای حل مشكل كم آبی، همه باید همدل و همراه شویم، اگر در زمان جنگ، فكر می كردیم كه جنگ در خوزستان و عراق است، كل كشور نابود شده بود، از این رو امروز باز باید بدانیم كه اگر بخشی از كشور گرفتار مشكل شود، سراسر ایران را درگیر می كند.
1397/10/12
15:50:01
5.0 / 5
4120
تگهای خبر: بازار , بودجه , تولید , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی