خودروهای برقی ۱۳ میلیون شغل را خواهند بلعید!

خودروهای برقی ۱۳ میلیون شغل را خواهند بلعید! به گزارش مبل زیبا كارلوس تاوارز، مدیر ارشد اجرایی گروه خودروسازی پژو فرانسه اخیرا در گفتگویی با گزارشگر روزنامه فیگارو، خاطرنشان كرده كه اقدامات اتحادیه اروپا برای كاهش انتشار گازهای آلاینده باعث به خطر افتادن ۱۳ میلیون شغل در صنایع خودروسازی اروپا خواهد شد.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، از آنجایی كه در سال های اخیر دانشمندان نهادها و سازمان های دولتی و غیردولتی متعددی در جهان بارها درباره انتشار گازهای آلاینده و سمی به جو زمین اخطار داده اند، كشورهای زیادی بویژه اعضای اتحادیه اروپا به فكر چاره این معضل بزرگ جهانی افتاده و در تلاشند تا با مهار آلودگی هوا و همینطور كوشش برای كاهش انتشار آلاینده های سمی و خطرناك اقدامات متعددی را انجام دهند و در این راستا تصمیمات جدیدی را اتخاذ كنند.
حالا اخیرا كارلوس تاوارز، مدیر ارشد اجرایی گروه خودروسازی پژو فرانسه در مصاحبه و گفتگویی با گزارشگر روزنامه فیگارو خاطرنشان كرده است كه تلاش های اتحادیه اروپا برای كاهش آلودگی هوا و برقی سازی خودروهای تولیدی، باعث خواهد شد بالغ بر ۱۳ میلیون فرصت شغلی موجود در صنایع خودروسازی اروپا از بین برود و یا به مخاطره بیفتد.
در سال های اخیر، با عنایت به توسعه و محبوبیت روزافزون خودروهای برقی، شركت های خودروسازی بزرگ در جهان به سمت و سوی تولید و طراحی و عرضه خودروهای برقی و الكتریكی روی آورده اند.
طبق گزارش رویترز، لازم به ذكر است كه خیلی از بازارهای كشورهای اروپایی بویژه شمال اروپا در منطقه اسكاندیناوی، از خودروهای برقی بیشتر از خودروهای بنزینی و دیزلی استقبال كرده اند و همین مساله سبب شده است كه شركت های خودروسازی توجه و تمركز بیشتری بر روی توسعه زیرساخت های مربوط به تولید و استفاده از خودروهای برقی و الكتریكی داشته باشند.
پارلمان اروپا و كشورهای اروپایی در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی به توافقی دست پیدا كردند كه به واسطه آن موظف شده اند تا سال ۲۰۳۰ میلادی، گازهای آلاینده نظیر كربن دی اكسید را به میزان ۳۷.۵ درصد كاهش دهند. این در حالیست كه تا سال ۲۰۲۱ میلادی، باید گازهای سمی و آلاینده منتشره به جو زمین را تا ۳۱ درصد كاهش دهند.
كارلوس تاوارز، مدیر ارشد اجرایی گروه خودروسازی پژو فرانسه كه مدیریت انجمن تولیدكنندگان خودرو در اروپا را هم بر عهده دارد، در گفتگویی با خبرنگار روزنامه فیگارو عنوان كرده است كه این تصمیم بدون شك بر روی وضعیت اشتغال زایی و فرصت های شغلی موجود در صنایع خودروسازی تأثیرگذار خواهد بود. این بدان معناست كه خیلی از شركت های خودروسازی كه تابحال به ساخت خودروهای بنزینی و دیزلی اقدام نموده و همواره هم به همین كار می پردازند، گرفتار كاهش قابل توجهی در میزان فروش و استقبال مشتریان و در نتیجه كاهش درآمدزایی و در نهایت تعدیل نیروی انسانی خواهند شد.
ایشان در ادامه سخنانش همینطور تصریح كرد كه شركت های خودروسازی اروپایی باید از وابستگی خود به كارخانه های آسیایی تولید باتری بكاهند تا بتوانند به موفقیت های بیشتری در این زمینه دست یابند.
وی تصریح كرد در صورتیكه خودروسازان اروپایی نتوانند تا سال های ۲۰۲۰، ۲۰۲۵ و ۲۰۳۰ میلادی خودروهای الكتریكی تولیدی خویش را در بازارهای جهانی به فروش برسانند، گرفتار گرفتاری های متعددی نظیر پرداخت جریمه های هنگفت خواهند شد.1397/12/13
14:07:36
5.0 / 5
4344
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی