اولین سرمایه گذار خارجی در حوزه صنعت، معدن و تجارت ایران

اولین سرمایه گذار خارجی در حوزه صنعت، معدن و تجارت ایران به گزارش مبل زیبا افغانستانی ها با سرمایه گذاری در ۹ طرح بیشترین تعداد طرح ها را از بین كشورهای اروپایی، آسیایی و آمریكای شمالی به منظور انجام سرمایه گذاری خارجی در حوزه صنعت، معدن و تجارت در ایران به خود اختصاص داده اند.به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، انتقال فناوری روز و تكنولوژی های پیشرفته به داخل كشور، تولید صادرات محور و دسترسی به بازارهای بین المللی، همكاری های اقتصادی بلندمدت با تاكید بر افزایش كیفیت محصولات داخلی و هم تكمیل زنجیره های تولید داخل و اتصال آن به زنجیره جهانی بعنوان راهبردهای اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مقوله سرمایه گذاری تعریف شد.

در طول دولت یازدهم ۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در حوزه صنعت، معدن و تجارت مدنظر قرار گرفت و تصمیم بر این شد تا برنامهن های تدوین شده میزان این سرمایه گذاری خارجی طی دولت دوازدهم افزایش یابد كه تابحال بعد از روی كار آمدن دولت دوازدهم ۱. ۹۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در حوزه صنعت، معدن و تجارت با تصویب ۳۸ پروژه مدنظر قرار گرفته است كه برای تمامی این پروژه ها جواز تاسیس صادر و زمین مورد نیاز تخفیف داده شده تا عملیات اجرایی آن آغاز شود.

بر اساس اطلاعاتی كه در اختیار خبرنگار ایسنا قرار گرفته، سرمایه گذاران این طرح ها از كشورهای اروپایی، آسیایی و آمریكای شمالی هستند و افغانستان با ۹ سرمایه گذاری بیشترین تعداد طرح را به خود مختص كرده است. همینطور تركیه با پنج طرح، آلمان و فرانسه هر كدام با چهار طرح، عراق، چین و كره جنوبی هر كدام با سه طرح، آذربایجان و امارات هر كدام با دو طرح و كشورهای پاكستان، اتریش، هنگ كنگ، روسیه، آمریكای شمالی و ایتالیا هر كدام با یك طرح سرمایه گذاری های خویش را در قالب شركت های مربوطه انجام داده اند.

همچنین از ۳۸ سرمایه گذاری یاد شده، استان خراسان رضوی با هشت طرح، استان های تهران و آذربایجان شرقی هر كدام با چهار طرح، استان مركزی با سه طرح و استان های فارس، اصفهان، سیستان و بلوچستان و زنجان هر كدام با دو طرح بیشترین میزان سرمایه گذاری خارجی را به خود اختصاص داده اند. 

1396/10/11
13:12:38
5.0 / 5
5461
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی