یك فعال بخش خصوصی:

برای مدیریت بازار ارز از تجربیات بخش خصوصی هم استفاده گردد

برای مدیریت بازار ارز از تجربیات بخش خصوصی هم استفاده گردد به گزارش مبل زیبا یك فعال بخش خصوصی اعتقاد دارد برای مدیریت بازار ارز، استفاده از تجربه و نظر این بخش اهمیت بالایی دارد و نادیده گرفتن آن سبب سلب آرامش بازار خواهد شد.


اكبر كلانتر نیستانكی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بخش خصوصی به خودی خود امكان تصمیم گیری و برنامه ریزی برای شرایط اقتصادی كشور را ندارد و از این رو وقتی راه های مشاوره بسته شود، نمی توان انتظار داشت نظر این بخش در تصمیمات لحاظ شود.
به قول وی در شرایط فعلی اقتصاد ایران، در كنار هم قرار گرفتن تمام بخش ها و استفاده حداكثری از نظرات و مشاوره ها بیشترین اهمیت را دارد چونكه در غیر این صورت با به هم ریختگی بازار مواجه خواهیم بود.
این فعال اقتصادی با اشاره به اینكه در بازار ارز قرار گرفتن نظرات اقتصادی در كنار تجربه اهمیت بالایی دارد، اظهار داشت: ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم كه صرفاً تصمیمات بیرون از بازار با استفاده از مطالعات نظری، گرفته شود و از جانب دیگر بخش خصوصی كه تجربه حضور در بازار را دارد نتواند خود تصمیم ساز باشد. از این رو باید كوشش كرد با یك جمع بندی نهایی میان دولت و تاجران، تصمیمات جدید برای بازار گرفته شود.
كلانتر درباره نرخ ارز مدنظر بخش خصوصی برای بازار هم اظهار نمود: نمی توان به صورت دقیق از یك نرخ مشخص سخن گفت. آنچه هم اكنون بیشترین اهمیت را دارد ثبات نرخ در بازار است چونكه بازرگانان برای تصمیم گیری درباره آینده كاری شان نیاز به یك آرامش دارند و در مرحله بعد باید دید نرخ در كدام نقطه می ایستد.
به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، جدای از افزایش نرخ ارز، یكی از دغدغه های اصلی فعالان بازار، تغییرات مداوم نرخ ها است كه به اعتقاد آنها قدرت تصمیم گیری و برنامه ریزی را می گیرد.1398/01/23
13:55:22
5.0 / 5
4292
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی