رئیس سازمان بهزیستی خبر داد؛

تفاهم با سازمان امور استخدامی برای اجرای قانون استخدام معلولان

تفاهم با سازمان امور استخدامی برای اجرای قانون استخدام معلولان مبل زیبا: رئیس سازمان بهزیستی، بر اجرای قانون استخدام ۳ درصدی معلولان تصریح كرد و اظهار داشت: تفاهمنامه بین سازمان بهزیستی كشور و سازمان امور استخدامی به منظور اجرای این قانون منعقد شده است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، قبادی دانا، در مراسم معارفه معاون امور مشاركت های مردمی، مؤسسات غیردولتی و توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی كشور، این سازمان را یكی از عمده ترین نهادهای دولتی در جهت ساماندهی طیف صدمه پذیر عنوان نمود و اظهارداشت: مسئولیت تأمین رفاه خیل عظیمی از معلولان جامعه به این سازمان محول شده است و از جانب دیگر وظیفه سر و سامان دادن به وضعیت خیلی از زنان و كودكان محروم نگه داشته شده جامعه هم در حیطه مسئولیت های سازمان بهزیستی جای می گیرد. وی یكی از وظایف اصلی سازمان بهزیستی را جلب مشاركت های مردمی و فعالیت گروه های داوطلب و استفاده از ظرفیت های مؤسسات غیردولتی دانست و اضافه كرد: در تلاش هستیم موانعی كه در سر راه افراد نیازمند است را رفع نماییم و به شكلی نظارت بر راهبردهای تسهیلگری افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار و معتادان بهبودیافته را عهده دار باشیم. رئیس سازمان بهزیستی كشور با تاكید بر ارتقای كیفیت زندگی و افزایش سطح رضایتمندی و توانمندی گروه هدف و خانواده آنان خاطرنشان كرد: جلب مشاركت های مردمی و افزایش اعتماد مردم برای حضور داوطلبانه آنها بسیار حائز اهمیت می باشد. قبادی دانا، در ادامه با اشاره به اینكه در بحث اشتغال، كارگروه ویژه ای به دستور دكتر "شریعتمداری" وزیر رفاه ابلاغ گردید اظهار داشت: روستاییان می توانند با عرضه سند ملكی روستایی از تسهیلات صندوق كارآفرینی امید برای تولید و اشتغال زایی بهره مند شوند. رئیس سازمان بهزیستی كشور كمپین "همه در كنار هم باشیم" را دنباله كمپین های "لبخند مهر"، "زمستانه" و "عیدانه" معرفی نمود و اظهار داشت: اینگونه فعالیت ها از اقدامات مثبت انجام شده توسط معاونت مشاركت های مردمی سازمان با هدف پذیرش كمك های مردمی برای یاری مردم صدمه دیده در حادثه سیل اخیر است.

وی از واگذاری و بهره برداری ۱۰۰ هزار واحد مسكونی به توان خواستار تحت پوشش بهزیستی اطلاع داد و اظهار داشت: كمك و تسهیل گری برای تأمین مسكن مددجویان در دستوركار قرار گرفته است كه این طرح ها با مشاركت دولت، سازمان بهزیستی، بانك ها و شركای اجتماعی اجرا می شود. رئیس سازمان بهزیستی كشور بر اجرای قانون استخدام ۳ درصدی معلولان تصریح كرد و اظهار داشت: تفاهمنامه بین سازمان بهزیستی كشور و سازمان امور استخدامی به منظور اجرای این قانون منعقد شده است. قبادی دانا پیشگیری و توانمندسازی جامعه هدف را مهمترین رسالت بهزیستی دانست و در انتها خاطرنشان كرد: منابع و اعتبارات مالی سازمان وابسته به بودجه دولت و كمك های مردمی است؛ بنابراین نیازمند یك برنامه ریزی منسجم و دقیقی در این زمینه هستیم. و بایستی قبل از آنكه سازمان های مردم نهاد كمك دهنده ما باشند، كمك گیرنده بوده تا نمایندگان مجلس را در جهت كمك به مددجویان عزیز كشورمان با خود همسو و همراه كنند.

گفتنی است؛ در انتها این مراسم، از خدمات پرارزش و مثبت دكتر "محمدعلی كوزه گر" معاون پیشین با اهدای لوح، تقدیر و مهندس "یزدان مهر" بعنوان معاون جدید امور مشاركت های مردمی، مؤسسات غیردولتی و توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی كشور انتخاب شد.

1398/01/25
16:06:12
5.0 / 5
4485
تگهای خبر: استخدام , بودجه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی