شریعتمداری:

بدهی دولت به تامین اجتماعی۸۰ هزار میلیارد تومان محاسبه شده است

بدهی دولت به تامین اجتماعی۸۰ هزار میلیارد تومان محاسبه شده است مبل زیبا: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: بر مبنای گزارشات تا آخر سال ۹۴ بدهی دولت به تامین اجتماعی ۸۰ هزار میلیارد تومان محاسبه شده است.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، محمد شریعتمداری در مراسم تودیع و معارفه محمد حسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی و مصطفی سالاری مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی اظهار نمود: سازمان تامین اجتماعی یكی از مهمترین سازمانها در كشور به حساب می آید و مجموع خدماتش قشر عظیمی از مردم را تحت پوشش قرار می دهد.
وی اظهار داشت: جا دارد در این مراسم یادی هم نماییم از مرحوم دكتر نوربخش مدیرعامل سابق تامین اجتماعی و همینطور تاجدین معاون امور مجلس سازمان تامین اجتماعی كه یاد این عزیزان را گرامی می داریم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: همینطور به دوره سرپرستی محمدحسن زدا اشاره نمود و اظهار داشت: در خلال ماههای اخیر شاهد روزهای خوب و با ارزشمندی از جانب سرپرست سازمان تامین اجتماعی بودیم و وی با جدیت مسئولیت خطیری را كه به وی سپرده شده بود انجام داد.
شریعتمداری افزود: در روزهای سرپرستی زدا هم بدنه سازمان تامین اجتماعی و همینطور اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره همراهی خوبی را با وی داشتند و این در حالی بود كه آقای زدا در طول ایام سرپرستی در سازمان تامین اجتماعی فعالیت شبانه روزی را در داشتند و زندگی شخصی خویش را وقف كار كرده بودندو در این ایام اقدامات ارزشمندی در مجموع تامین اجتماعی رقم خورد.
وی خاطرنشان كرد: با عنایت به آخر مهلت سرپرستی سازمان تامین اجتماعی فرآیند انتخاب مدیرعامل جدید در دستور كار قرار گرفت و این مورد با حساسیت خاصی همراهی بود و در همین زمینه از نظرات شخص رئیس جمهور در انتخاب با مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی استفاده شد و در انتها هم توانستیم آقای سالاری را با هماهنگی هیئت امنا و همینطور هیئت مدیره تامین اجتماعی برای این سازمان انتخاب نماییم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در ادامه این مراسم در ارتباط با فرآیند انتخاب مدیرعامل جدید سازمان اظهار داشت: این فرآیند به علت حساسیت، كمی طولانی شد كه در همین زمینه افراد گوناگونی برای حضور در سازمان تامین اجتماعی مورد بررسی قرار گرفتند و این در حالی بود كه ما شاخص هایی را برای انتخاب مدیرعامل در نظر گرفته بودیم و تاكید داشتیم كه مدیرعامل تامین اجتماعی شاخصهای مد نظر را داشته باشد.
شریعتمداری تصریح كرد: در شروع فعالیت دولت دوازدهم، شخص رئیس جمهور تاكید ویژه ای بر استفاده جوانان در بدنه اجرایی كشور داشت و تاكید بر این شد كه از جوانان در بدنه اجرایی كشور استفاده گردد و در ادامه در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی سفارش ای بر استفاده جوانان در دستگاهها و سازمانها داشتند كه بر همین مبنا در سازمانهای زیرمجموع وزارت تعاون، كا رو رفاه اجتماعی این مورد عملیاتی شده است.
وی اظهار داشت: در فرمایشات مقام معظم رهبری و در گام دوم انقلاب هم ایشان تاكید ویژه ای در استفاده از جوانان كرده اند و در فرمایشاتشان از واژه جوانان بهره برده اند و ما هم به تبع / / / فرمایشات ایشان از این مورد استقبال كرده ایم.
شریعتمداری خاطرنشان كرد: الان سن مدیریت در وزارتخانه تعاون، كار و رفاه اجتماعی كاهش یافته و شورای معاونین وزارتخانه سنشان كاهش پیدا كرده است و در كنار این مورد ما از مشاورین مجرب و پیشكسوت استفاده می نماییم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در ادامه به مبحث شفافیت اشاره نمود و اضافه كرد: ما بعنوان نمایندگان مردم باید نسبت به اموال بیت المال حساسیت داشته باشیم و در همین زمینه در بخش های وزارتخانه تاكید بر راه اندازی سامانه های شفافیت شده است و سازمانهای زیرمجموعه مبادرت به راه اندازی سامانه های مد نظر كرده اند تا مردم هم از اقدامات صورت گرفته در بخش های مختلف آگاه باشند.
شریعتمداری همینطور به مبحث الكترونیكی شدن پرونده های سلامت اشاره نمود و اظهار داشت: این بخش باید در دوره جدید مدیریت سازمان تامین اجتماعی مورد توجه قرار بگیرد.
وی با اشاره به اینكه دو دسته از مردم مخاطب سازمان تامین اجتماعی هستند، اظهار داشت: گروههای عام و خاص دو مجموعه ای هستند كه سازمان تامین اجتماعی با آنها ارتباط دارد. دسته ای از مستمری بگیرانی كه حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هستند كه با اضافه شدن خانواده هایشان به ۶ میلیون نفر می رسد كه یكی از مهمترین مخاطبان سازمان تامین اجتماعی هستند و حداقل ترین دستمزد را دریافت می كنند كه باید مورد توجه قرار بگیرند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی همینطور به تعداد نیروهای شاغل در سازمان تامین اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: الان ۷۲ هزار نیرو شاغل در سازمان تامین اجتماعی فعال می باشند كه از این تعداد ۳ هزار نفر بانون هستند. شریعتمداری با تاكید بر اینكه باید به وضعیت معیشتی پرسنل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و سازمان های زیرمجموعه آن رسیدگی شود، خاطرنشان كرد: بنده در وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی تاكید ویژه ای بر رسیدگی به معیشت كاركنان داشته ام و بر همین مبنا هم باید وضعیت معیشتی پرسنل در بخش های مخلتف های وزارت رفاه مطلوب تر باشد.
وی همینطور به حوزه شفافیت در سازمان تامین اجتماعی اشاره نمود و اضافه كرد: باید صورت های مالی به روز و حسابرسی شده باشند و این مورد انتظاری است كه از رئیس جدید سازمان تامین اجتماعی دارم و باید تا آخر سال صورتهای مالی به روز شده سازمان تامین اجتماعی عملیاتی شود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی سپس به مطالبات تامین اجتماعی از دولت اشاره نمود و اظهار داشت: این رقم حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان تا آخر سال ۹۴ است كه البته هر ساله با عنایت به عدم پرداخت این بدهی ها، مبلغی بین ۲۰ تا ۲۵ هزار میلیارد تومان به بدهی های دولت به تامین اجتماعی اضافه می شود.
وی همینطور در ارتباط با مطالبات شستا هم اظهار داشت: بر مبنای بررسی های انجام شده این رقم ۱۳ هزار و ۶۷۲ میلیارد تومان اعلام شده است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در ارتباط با تلاش های صورت گرفته برای پرداخت بدهی های دولت به تامین اجتماعی اظهار داشت: قدم های جدی در این زمینه برداشته شده است كه امیدواریم با عنایت دولت بدهی ها تامین اجتماعی كه انباشته شده از سالهای گذشته است پرداخت گردد.
شریعتمداری با تاكید بر اینكه نباید به اندازه یك سوزن از بیت المال خرج نماییم، اظهار داشت: این موضوعی است كه بنده تاكید ویژه ای بر آن داشته و دارم و باید از اموال مردم صیانت نماییم و از هرگونه خرج اضافی بپرهیزیم.
وی همینطور به اصلاح پارامتری در سازمان تامین اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: این مورد هم باید به صورت جدی در دستور كار مدیریت جدید سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرد.

1398/04/05
01:44:27
5.0 / 5
4572
تگهای خبر: پرده , خانه , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی