رامك خودرو به نظر سازمان حمایت عمل نكرد بعلاوه پاسخ رامك

رامك خودرو به نظر سازمان حمایت عمل نكرد بعلاوه پاسخ رامك به گزارش مبل زیبا با وجود اینكه رئیس سازمان حمایت ۴۵ روز پیش اعلام نمود كه مشتریان رامك خودرو كه در گذشته تكمیل وجه كرده اند، برای دریافت خودروی خود نباید وجه دیگری تحت عنوان مابه التفاوت پرداخت كنند؛ همچنان این شركت بر نظر خود در خصوص دریافت مابه التفاوت پافشاری كرده و از مشتریان طلب وجه می كند.


اواخر تیرماه سال جاری پس از چندین بار پیگیری ایسنا از سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان در ارتباط با اینكه شركت رامك خودرو شرط تحویل خودرو های ثبت نامی با قرارداد قیمت قطعی مشتریان خویش را دریافت وجه مابه التفاوت كرده است؛ رئیس این سازمان تصریح كرد: " با عنایت به اینكه این مشتریان تكمیل وجه كرده اند، مانند كسانی هستند كه قرارداد قطعی داشته و باید بدون پرداخت مبلغ اضافی، خودروی خویش را دریافت كنند".
اما با این وجود با گذشت بیشتر از ۴۵ روز از اعلام نظر قطعی سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان در این زمینه، جدیدترین اطلاعات به دست آمده نشان داده است كه شركت رامك خودرو به نظرات سازمان حمایت توجه نكرده و به قول مشتریان، این شركت همچنان برای تحویل خودروی مشتریان، طلب وجه مابه التفاوت می كند.
در این رابطه امروز (شنبه ۱۶ شهریور ماه) یكی از این مشتریان رامك خودرو در تماس با ایسنا، اظهار داشت: شركت رامك خودرو همچنان از ما طلب مابه التفاوت برای تحویل خودرو می كند. مشتریانی كه حاضر به پرداخت مبلغ مازاد نسبت به رقم قید شده در قرارداد نشده اند، یك طرفه قرارداد آنها را فسخ كرده و حتی به برخی از مشتریان هم اعلام نموده چنانچه مبلغ مازاد را پرداخت نكنند، دیگر سود مشاركت قید شده در قرارداد به آنها تعلق نخواهد گرفت.
این مبحث از سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان بعنوان نهاد ناظر بر عملكرد خودروسازان و واردكنندگان خودرو پیگیری خواهد شد.

پاسخ رامك خودرو
در این زمینه ایسنا مبحث را از شركت رامك خودرو پیگیری كرد. نماینده این شركت اعلام نمود: ما هم به شدت خواستار این هستیم كه هیچ مبلغی از مشتریان دریافت نكنیم چونكه حتی ریالی از این پول به جیب شركت رامك خودرو نخواهد رفت و این مبلغ مابه التفاوت پولی است كه دولت طلب كرده است. در این رابطه مشتریان معتقدند وقتی ۹۵ میلیون تومان قیمت تمام شده در قرارداد را پرداخت كرده اند، به منزله تكمیل وجه بوده و دیگر نباید مبلغ مازادی كه خواسته دولت برای ترخیص خودرو ها از گمرك است را، بپردازند.
وی اضافه كرد: این در شرایطی است كه مشتریان توجهی به تمام هزینه های مازاد همچون تغییرات نرخ ارز، مشكلات گمركی و... كه مانع از تحویل بموقع خودرو ها شد، نداشته و نمی گویند كه شركت بموقع خودرو ها را وارد كرد اما گمرك اجازه ترخیص خودرو ها را نداد تا جایی كه قیمت ها به شدت بالا رفت و ما هم متحمل پرداخت این هزینه های مازاد به دولت شده ایم.
این نماینده رامك خودرو اظهار داشت: در این زمینه رئیس سازمان حمایت به صراحت گفته است كه در زمینه عدم دریافت وجه مابه التفاوت از مشتریان، هیچ صحبتی نكرده است. ما هم از ابتدا اعلام نموده و تعهد داده ایم كه مابه التفاوت به صورت علی الحساب بوده و چنانچه با بررسی های وزارت صنعت و سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان احراز شود كه دریافتی ها اضافه بر قیمت واقعی بوده است، مبلغ مازاد را به مشتریان برگردانیم.
وی اظهار نمود: البته باید این نكته را در نظر گرفت كه مشتریان می توانند مبلغ مابه التفاوت را كه باردیگر تاكید می كنم خواسته دولت است؛ بپردازند، خودروی خویش را تحویل گرفته و سپس با سود ۵۰ میلیون تومانی در بازار آزاد به قیمت ۴۳۰ میلیون تومان بفروشند. در این صورت مشكلات پیش آمده برای ما از جانب این مورد برطرف خواهد شد، چونكه گمرك به ما اعلام نموده است كه چنانچه تا موعد مشخص باقی مبلغ را پرداخت و خودرو ها را ترخیص نكنیم، خودرو ها متروكه حساب شده و دیگر نه دست مشتری به آنها خواهد رسید و نه از دست ما كاری برای مشتریان برخواهد آمد.1398/06/17
01:47:06
5.0 / 5
4358
تگهای خبر: بازار , تولید , ثبت نام , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی