عملكرد اقتصادی دولت دوازدهم،

افزایش ۶ درصدی صادرات كالاهای غیرنفتی

افزایش ۶ درصدی صادرات كالاهای غیرنفتی به گزارش مبل زیبا صادرات كالاهای غیرنفتی با احتساب میعانات گازی در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۲، حدود ۵.۹ درصد افزایش داشته است.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، گزارش خلاصه عملكرد دولت یازدهم و دوره دو ساله دولت دوازدهم كه از جانب سازمان برنامه و بودجه كشور انتشار یافته، نشان داده است كه صادرات كالاهای غیرنفتی با احتساب میعانات گازی در سال ۱۳۹۷ به ۴۴ میلیارد و ۳۱۰ میلیون دلار رسیده كه نسبت به سال ۱۳۹۲ حدود ۵.۹ درصد افزایش داشته است.
طبق این گزارش صادرات كالاهای غیرنفتی با احتساب میعانات گازی در سال ۱۳۹۲ معادل ۴۱ میلیارد و ۸۴۷ میلیون دلار بوده است.
همینطور آمارها نشان داده است كه واردات كالا در این مدت كاهش داشته و از ۴۹ میلیارد و ۷۰۹ میلیون دلار در سال ۱۳۹۲ به ۴۲ میلیارد و ۶۱۲ میلیون دلار در سال ۱۳۹۷ رسیده كه حاكی از كاهش ۱۴.۳ درصدی در این بخش است.
تراز تجاری غیرنفتی هم كه در سال ۱۳۹۲ حدودا منفی هشت میلیارد دلار بوده، در سال ۱۳۹۷ مثبت شده و به حدود دو میلیارد دلار رسیده است.
صادرات غیرنفتی در سال ۱۳۹۲ شامل ۱۰ میلیارد دلار میعانات گازی، حدود ۱۱ میلیارد دلار پتروشیمی و حدود ۲۱ میلیارد دلار سایر كالاها بوده است.
در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۲ صادرات میعانات گازی حدودا نصف شده، اما صادرات پتروشیمی و سایر كالاها در سال ۱۳۹۷ افزایش یافته و به حدود ۱۴ و ۲۵ میلیارد دلار رسیده است.1398/06/21
20:38:43
5.0 / 5
4417
تگهای خبر: بودجه , دلار , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی