قتل با شلیك گلوله به سر مقتول، انگیزه قتل: بدهی یك میلیونی

قتل با شلیك گلوله به سر مقتول، انگیزه قتل: بدهی یك میلیونی مبل زیبا: فردی كه شرایط بازپرداخت بدهی یك میلیونی دوستش را نداشت، در نهایت او را با شلیك گلوله به قتل رساند.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، ساعت ۲۳: ۳۰ روز ۲۹ مهر ماموران كلانتری ۱۳۰ نازی آباد در حین گشت زنی در خیابان بهمنیار –خیابان آموزگار به یك دستگاه خودرو ۲۰۶ نوك مدادی كه راننده آن ظاهرا در پشت فرمان در حالت استراحت بود نزدیك شده؛ در رجوع به راننده خودرو متوجه شدند كه این شخص بر اثر برخورد گلوله به ناحیه سر به قتل رسیده است.
با تشكیل پرونده مقدماتی با مبحث "قتل عمـد" و به دستور بازجو شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
كارآگاهان اداره دهم با حضور در صحنه جنایت، ضمن بررسی اسناد و مدارك بدست آمده از مقتول موفق به شناسایی هویت وی به نام جواد ۳۶ ساله متاهل و دارای یك فرزند شدند كه در بازار پارچه فروشان دارای مغازه بوده و محل كشف جسد وی هم دقیقا در ابتدای كوچه منتهی به محل سكونتش برادرش قرار داشت.
با شناسایی هویت مقتول، تحقیقات جهت شناسایی عامل جنایت وارد مرحله ی جدیدی شد؛ كارآگاهان با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی یكی از دوستان مقتول به نام "مرتضی" ۳۲ ساله شدند كه بنا بر اظهارات خانواده مقتول قرار بوده تا جواد جهت پیگیری طلب مالی اش به وی رجوع نماید.
با شناسایی محل سكونت مرتضی در منطقه نازی آباد، كارآگاهان اداره دهم با رجوع به محل سكونت وی اطلاع پیدا كردند كه محل سكونت مرتضی در فاصله نزدیكی از محل كشف خودرو ۲۰۶ مقتول قرار دارد. در ادامه رسیدگی به پرونده، تحقیقات پلیسی از مرتضی در دستور كار كارآگاهان اداره دهم قرار گرفت؛ مرتضی در تحقیقات اولیه منكر هرگونه بدهكاری به مقتول و حتی ملاقات با وی در شب جنایت شد، اما در ادامه ی تحقیقات و با عرضه مدارك از جانب كارآگاهان اعتراف كرد كه در شب جنایت با مقتول ملاقات داشته، اما كماكان منكر هر گونه اطلاع از جنایت شد.
با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده و همینطور وجود برخی تناقضات در اظهارات مرتضی، هماهنگی های لازم با بازجو پرونده انجام و سرانجام مرتضی دهم آبان ماه دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد، اما وی كماكان منكر هرگونه ارتكاب جنایت و یا اطلاع از آن بود.
سرانجام با تحقیقات شبانه روزی و عرضه مدارك از جانب كارآگاهان، مرتضی هجدهم دی لب به اعتراف گشود و صراحتا به ارتكاب جنایت اعتراف كرد.
وی در اعترافاتش عنوان داشت: چندی قبل به واسطه ورشكستگی مالی، مبلغی در حدود یك میلیون تومان را از مقتول قرض كردم تا بتوانم خودرو سواری ام را تعمیرات اساسی كرده و با آن مسافركشی كنم؛ با این پول توانستم خودرو شخصی ام را تعمیر اساسی كرده، اما در فاصله كوتاهی بعد از آن تصادف شدیدی كردم بگونه ای كه دیگر امكان مسافركشی با ماشین را هم نداشتم؛ در چنین شرایطی هر بار جواد هم پیگیر به شكلی طلب پول خودش را می كرد و شرایط بسیار سختی را جهت گرفتن پولش بوجود آورده بود بگونه ای كه اعضای خانواده ام را هم درگیر آن می شد.
شب جنایت در حالی كه جواد جهت گرفتن پولش به در خانه ما آمده بود، با اسلحه ای كه از چند سال پیش تهیه كرده بودم به سراغش رفتم؛ سوار ماشین جواد شدم؛ از او درخواست مهلت كردم، اما او شرایط بسیار سختی را برای تسویه مالی پیش پایم گذاشته بود؛ دیگر تصمیم به كشتن او گرفتم؛ از او درخواست كردم تا حركت كند؛ بعد از دور شدن از خانه، ناگهان اسلحه را از زیر لباس خارج كرده و به سمت جواد شلیك كردم؛ به سرعت از ماشین خارج شده، اسلحه را داخل سطل آشغال انداخته و به سرعت به خانه برگشتم".
سرهنگ كارآگاه حمید مكرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این خبر اظهار داشت: با عنایت به اعتراف صریح متهم به ارتكاب جنایت، قرار بازداشت موقت از جانب بازجو محترم پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تكمیلی و بررسی صحت اظهاراتش در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

1396/10/19
23:42:17
5.0 / 5
4561
تگهای خبر: خانه , طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی