8 میلیون تن گندم خریدیم، 7 میلیارد بدهكاریم

8 میلیون تن گندم خریدیم، 7 میلیارد بدهكاریم به گزارش مبل زیبا مدیرعامل شركت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به اینكه ۸ میلیون تن خرید تضمینی گندم انجام شده است، اظهار داشت: از كل مبلغ ریالی خرید تضمینی گندم امسال ۷ میلیارد تومان به كشاورزان بدهكار هستیم.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، امروز (جمعه) مراسم افتتاحیه هجدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شكلات و دوازدهمین نمایشگاه صنایع غلات، آرد و نان در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار گردید كه تا ۲۵ شهریورماه ادامه دارد.
یزدان سیف در حاشیه مراسم افتتاحیه هجدهمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شكلات و دوازدهمین نمایشگاه صنایع غلات، آرد و نان درباره واردات گندم خارجی خاطرنشان كرد: الان برای مصرف كشور در حوزه گندم كمبودی نداریم و افزایش ذخایر استراتژیك در حال بررسی است؛ بنابراین برای واردات گندم هنوز تصمیمی گرفته نشده است.
مدیرعامل شركت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به اینكه با احتساب واحدهای كوچك، در صنعت شیرینی، شكلات، نان و آرد معادل یك میلیون اشتغال داریم، اظهار داشت: امروز ارزش تولید صنعت در حوزه نان و آرد معادل ۴۰ هزار میلیارد تومان و در حوزه شیرینی و شكلات معادل ۳.۵ میلیارد دلار است.
وی با اشاره به اینكه صادرات صنعت پارسال معادل ۹۰۰ میلیون دلار بوده است، اضافه كرد: از این مقدار صادرات معادل ۸۰۰ میلیون دلار در حوزه شیرینی و شكلات و ۱۰۰ میلیون دلار در حوزه آرد و نان صادارات داشته ایم.
سیف با اشاره به اینكه امروز نه تنها در صنعت شیرینی، شكلات و آرد، نان خودكفا هستیم، بلكه در حوزه ماشین آلات و مواد اولیه این صنعت در جهان جزو كشورهای برتر هستیم كه همینطور در این عرصه صادرات داریم، خاطرنشان كرد: افتتاح این نمایشگاه با وجود ۴۰۰ غرفه داخلی و خارجی در دو حوزه آرد، نان و شیرینی، شكلات نشان دهنده این است كه قطار توسعه كشور ایستایی ندارد و خوشبختانه با فضل پروردگار و همت دست اندركاران این صنایع و حمایت مردم از تولید داخلی، شكوفایی صنایع كشور در حوزه های مختلف رقم زده شده است.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه در بحث تامین زنجیره غذایی كشور دو استراتژی داریم كه امیدواریم با پیگیری بخش صنعت و سیاستگذاران امكان تحقق آن صورت گیرد، اظهار داشت: استراتژی اول مربوط به این می شود كه كارخانه های صنعتی، تولید گندمشان بر اساس سفارش صورت گیرد به این صورت كه كشاورز بداند برای چه محصول و با چه كیفیتی باید گندم تولید نماید و این سبب خواهد شد حضور دولت در عرصه اقتصادی كمتر شود كه این مورد در صنعت ماكارونی رقم خورده است كه امیدواریم صنایع شیرینی و شكلات و سایر صنایع كه از یارانه برخوردار نیستند به این مورد ورود كنند.
او در آخر افزود: هدف دوم ما در بحث تامین زنجیره غذایی كمك به تسهیل ورود موقت مواد اولیه صنایع كشور است تا بتوانیم زنجیره تولید، تامین و هم صادارات را كه به اشتغال، توسعه و سرمایه گذاری منتج می شود را تقویت نماییم.1398/06/22
14:53:30
5.0 / 5
4008
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی