ابلاغ ساماندهی مشاغل و اصناف

ابلاغ ساماندهی مشاغل و اصناف به گزارش مبل زیبا آیین نامه ساماندهی مشاغل، اصناف و فعالیت های شهری از جانب معاون اول رییس جمهوری ابلاغ گردید.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، هیأت وزیران در جلسه ۳۰ مهرماه ۹۶ به پیشنهاد وزارت كشور در اجرای بند ۲۰ ماده ۵۵ اصلاحی قانون شهرداری مصوب ۱۳۴۵، آیین نامه ساماندهی مشاغل و اصناف مزاحم شهری را تصویب كرد.
در ماده (۵) این آیین نامه به وظایف و تكالیف دستگاه ها برای ساماندهی اصناف و مشاغل اشاره شده كه بند (الف) آن مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت با همكاری اتاق اصناف ایران است.
طبق این گزارش كه از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت در اختیار ایسنا گذاشته شده است، تولید ظرفیت برای استقرار صنوف موجود در شهرها و شهرك های صنفی و راه اندازی سامانه های خدمات الكترونیك مشاغل شهری همچون مهمترین تكالیف و وظایف هدف گذاری شده در این بند است.
الزام به گذراندن دوره های آموزشی، محیط زیست، بهداشت و ایمنی از جانب صاحبان و كاركنان واحدهای صنفی بر مبنای ماده (۱۷) قانون نظام صنفی كشور مصوب ۱۳۸۲ هم بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت با همكاری اتاق اصناف ایران است.
در بند (ت) ماده(۵) این آیین نامه، اتاق اصناف ایران موظف شده است تولید و تكمیل بانك اطلاعات مشاغل، اصناف و فعالیت های شهری با قابلیت دسترسی عام و بروزرسانی مستمر آن با همكاری شهرداری ها و ادارات صنعت، معدن و تجارت را با اولویت شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت در دستور كار خود قرار دهد.
همچنین به منظور هدایت و نظارت بر اجرای این تصویب نامه هم كارگروه ملی با مسئولیت وزارت كشور و عضویت وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، جهاد كشاورزی، تعاون، كار و رفاه اجتماعی، بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، سازمان حفاظت محیط زیست، شهرداری تهران و اتاق اصناف ایران تشكیل می گردد.


 

1396/10/20
19:18:54
5.0 / 5
4280
تگهای خبر: تجارت , تولید , شهرداری , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی