طرح نظارتی ۱۵ روزه بر قیمت نان، با نانوایان متخلف برخورد می شود

طرح نظارتی ۱۵ روزه بر قیمت نان، با نانوایان متخلف برخورد می شود مبل زیبا: به دنبال ابلاغ قیمت های جدید نان در شهر تهران، سرپرست نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران از طرح نظارتی 15 روزه این سازمان بر قیمت نان در شهر تهران آگاهی داد.


عزیزاله افضلی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: بر اساس قیمت گذاری ستاد تنظیم بازار استان تهران كه بوسیله استانداری ابلاغ و از اول مهر ماه اجرایی شده، از روز شنبه هفته آینده به مدت ۱۵ روز یك طرح نظارتی در حوزه معاونت نظارت و بازرسی سازمان صمت تهران تدوین شده و به صورت مشترك با تعزیرات حكومتی، بازرسی اصناف تهران، اتحادیه های صنفی و همكاران بازرسی سازمان صمت استان تهران از واحدهای نانوایی مختلف در تهران كه در آنها تغییر قیمت صورت گرفته بازرسی به عمل خواهد آمد.
بگفته وی، این بازرسی در امتداد سنجش و ارزیابی وضعیت قیمتی عرضه نان است تا از رعایت شدن قیمت های جدید اطمینان حاصل شود.
سرپرست نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران افزود: اگر واحدی تخلف كرده باشد، گزارش بازرسی برای آنها تنظیم می شود و شعبه سیار تعزیرات حكومتی كه گشت را همراهی می كند نیز بر طبق میزان تخلف با آنها برخورد می كند.
وی با اشاره به اینكه قیمت نان حدود پنج سال بدون تغییر بود، اشاره كرد: طی این پنج سال ناهماهنگی هایی بر طبق تغییرات هزینه های سربار واحدهای تولیدی نان همچون هزینه های كارگری به وجود آمد.
افضلی اشاره كرد: بر طبق افزایش وزن چانه قیمت نان مقداری افزایش داشته، اما در اعلام نرخ های جدید بیشتر بحث ساماندهی و یكسان سازی قیمت در سطح شهر تهران مطرح بوده است.
به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، روز گذشته نرخ جدید انواع نان اعلام شد و طبق تصمیم كارگروه تنظیم بازار استان تهران، بربری با آرد ۸۳۰ تومانی به قیمت ۱۰۰۰ تومان، سنگك با آرد ۸۱۵ تومانی، به قیمت ۱۲۰۰ تومان، تافتون با آرد ۸۲۰ تومانی، به قیمت ۵۵۰ تومان و لواش با آرد ۸۲۰ تومانی به نرخ ۳۰۰ تومان عرضه می شود.
منبع:

1398/07/04
14:14:43
5.0 / 5
4161
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی