سفارش یك نماینده مجلس به دستگاه دیپلماسی كشور

سفارش یك نماینده مجلس به دستگاه دیپلماسی كشور به گزارش مبل زیبا نماینده مردم گرگان و آق قلا به دستگاه دیپلماسی كشور سفارش كرد از هر گونه بهانه دادن به ایجاد تنش و بروز جنگ خانمان برانداز اجتناب كند تا جنگ افروزان ناامید شوند.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، نورمحمد تربتی نژاد در نطق میان دستور خود طی جلسه نوبت پس از ظهر مجلس اظهار نمود: تحولات منطقه و جهان هر روز پیچیده تر شده و سرعت بیش تری به خود گرفته است، آمریكا با خروج از برجام قصد فشار بر مردم جهت قرار دادن در مقابل حاكمیت را دارد.
وی ادامه داد: در این راستا ضمن تشكر از مواضع حكیمانه رهبری و رئیس جمهور در اجلاس سازمان ملل به دستگاه دیپلماسی كشور سفارش می كنم از هر گونه بهانه دادن به ایجاد تنش و بروز جنگ خانمان برانداز اجتناب نمایند تا جنگ افروزان ناامید شوند.
این نماینده مجلس در بخش دیگری از نطق خود بیان كرد: بخش كشاورزی یكی از حوزه های اقتصادی كشور می تواند مهم ترین اتكاء كشور در شرایط تحریم باشد اما با وجود همه استعداد و توانایی هایی كه دارد سهم آن از تولید ناخالص داخلی كشور ۵ تا ۱۰ درصد است و برپایه گزارش مركز آمار ایران سطح اراضی كشاورزی از ۱۶ میلیون هكتار در سال ۸۲ تا به امروز كاهش یافته است و میانگین تولید گندم در هكتار ۴ تن است كه این رقم به ۷ تن ۱۴ تن قابل افزایش است.
این عضو كمیسیون كشاورزی مجلس اظهار نمود: به علت عدم همراهی وزارت كشاورزی توسط شورای اقتصاد در تعیین قیمت بموقع، دستاورد خودكفایی گندم امسال متزلزل شده است. همینطور میزان تولید پنبه تنها ۵۰ درصد از نیاز صنایع نساجی را جواب می دهد.
وی با تاكید براین كه تنظیم بازار در كشور با مشكلات جدی رو به رو است، اظهار داشت: متاسفانه در موارد دیگر شاهد اجرای دقیق الگوی كشت در كشور نیستیم، در اجرای طرح كاداستر كه یكی از برنامه های ملی است وضعیت مناسبی نداریم.
تربتی نژاد همینطور اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های اقتصادی بخش كشاورزی و امنیت غذایی كشور و جبران این عقب ماندگی ها احتیاج به عزم همگانی دارد، از دولت، وزارت كشاورزی و مجلس انتظار می رود در لایجه بودجه ۹۹ متناسب با برنامه های اجتماعی و اقتصادی این موضوعات را مورد توجه قرار دهند.
نماینده مردم گرگان در مجلس در ادامه نطق خود با اشاره به این كه برای جبران خسارت سیل فعالیت های زیادی انجام شده است، ابراز كرد: اما كشاورزان از نحوه ارزیابی خسارات و پرداخت آن ناراضی هستند، نوسازی و بازسازی مدارس نیازمند مساعدت مالی دولتی بیش تری است.
او همینطور از وزیر نیرو در خواست كرد تا نسبت به حل مشكلات آب آشامیدنی گرگان و آق قلا اقدامات لازم را انجام دهد.
این نماینده مجلس اضافه كرد: از وزیر كشاورزی هم انتظار می رود ضمن پشتیبانی از كشاورزان به منظور برخورد قاطع با سایر محصولات كشاورزی و تجهیز سیلوها به سیستم های نمونه برداری و كنترل كیفیت هوشمند اقدام نماید.
تربتی نژاد همینطور اظهار داشت: یكی از اشكالات شهرستان گرگان بی برنامه بودن مسؤلان و ساخت و سازهای بی رویه در اطراف روستای زیارت است. از وزیر كشور و استاندار انتظار می رود با عرضه برنامه های راهبردی اجرای طرح هادی و ساماندهی واقعی و اجرای مهندسی دقیق رودخانه نسبت به اقتصاد ساكنان این روستا با قبول ییلاقی بودن آن هرچه سریع تر اقدام نماید.1398/07/07
19:30:29
5.0 / 5
4072
تگهای خبر: اقتصاد , امنیت , بازار , بودجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی