رییس سازمان نظام مهندسی معدن:

حجم عظیم نقدینگی سرگردان خطرناك می باشد

حجم عظیم نقدینگی سرگردان خطرناك می باشد به گزارش مبل زیبا به قول رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران، حجم عظیم نقدینگی موجود در كشور كه حركت آن به هر سو مخرب خواهد بود، بهتر است به سمت بخش معدن كشور و جذب سرمایه گذار برای معدن و صنایع معدنی هدایت شود.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، داریوش اسماعیلی امروز (سه شنبه) در نشست خبری اظهار نمود: امروز بیشتر از ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان، حجم نقدینگی كشور است. باتوجه به اینكه این حجم عظیم سرمایه سرگردان به هر سمت و سویی برود، آثار مخرب خواهد داشت، ما در سازمان نظام مهندسی معدن ایران معتقدیم كه بخش قابل توجهی از این سرمایه باید جذب معدن و صنایع معدنی ایران شود ازاین رو یكی از محورهای اصلی فعالیت های خویش را در این راستا قرار داده ایم.
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران اضافه كرد: در این زمینه با ایمیدرو تفاهم نامه ای منعقد كردیم كه شامل سه بخش آموزش، پژوهش و جذب سرمایه گذار است. در ارتباط با آموزش این تفاهم نامه تبدیل به قرارداد برای معادن بخش خصوصی شده است. در ارتباط با پژوهش هم در حال فراهم كردن عقد قرارداد هستیم و در مورد جذب سرمایه گذار نیز، دو قرارداد بزرگ به ارزش دو میلیارد تومان آماده شده كه تا چند هفته آینده امضا خواهد شد. در كل ارزش مجموع قراردادهای یاد شده به ۹ میلیارد تومان می رسد و این امر در قالب رویكرد سازمان نظام مهندسی معدن ایران برای تشویق سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بخش معدن وصنایع معدنی دنبال می شود.
اسماعیلی با یادآوری اینكه سال های گذشته سازمان نظام مهندسی معدن ایران مبادرت به برگزاری نمایشگاه و همایش های جذب سرمایه گذار كرده است، خبر داد: امسال هم این همایش را از ۱۵ تا ۱۷ مهرماه در مصلای امام خمینی (ره) برگزار خواهیم كرد.
وی ضمن اعلام خبر برگزاری هشتمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری در معدن و صنایع معدنی اضافه كرد: مشاركت بیشتر از ۱۸ كشور جهان و یا نمایندگان رسمی آنها در ایران همچون ایتالیا، آلمان، روسیه، اسپانیا، لهستان، كانادا، آفریقای جنوبی و تركیه قطعی شده و بالغ بر ۲۰ سفیر یا دیپلمات های برجسته مقیم تهران در این نمایشگاه حاضر می شوند. این نمایشگاه با محوریت آینده پژوهی، مشخص كردن وضعیت بازار مواد معدنی و سایر موضوعات در این زمینه برگزار می شود.1398/07/09
23:02:48
5.0 / 5
4481
تگهای خبر: بازار , تركیه , سازمان , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی