دلار در بودجه ۹۹ چند؟

دلار در بودجه ۹۹ چند؟ به گزارش مبل زیبا گرچه هنوز تصمیم نهایی در مورد تعیین نرخ دلار در بودجه سال آینده دریافت نشده، اما احیانا متفاوت از سال جاری و با تعیین یك نرخ برای تمامی كالاها همراه خواهد بود.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، حدود یك ماه دیگر لایحه بودجه ۱۳۹۹ به مجلس شورای اسلامی می رود و این در شرایطی است كه همچنان رایزنی ها در مورد ارقام كلان بودجه بین بودجه نویسان و سازمان برنامه و بودجه و همینطور دستگاه ها و وزاتخانه های مربوطه ادامه دارد.
تعیین نرخ دلار در بودجه از اهمیت ویژه ای در هر سال برخوردار است، چون كه مبنای تبدیل درآمد نفتی به ریال بوده و از طرفی دیگر با عنایت به شرایط ارزی كشور در مورد تامین ارز واردات مورد توجه است.
هنوز تصمیم نهایی در مورد وضعیت ارز در بودجه سال آینده گرفته نشده، اما اطلاعات دریافتی از این حكایت دارد كه بحث هایی در مورد تعیین یك نرخ برای تمامی واردات مطرح است به صورتی كه احیانا نرخ ارز سامانه نیما بعنوان مبنای تبدیل دلار به ریال و واردات كالا قرار گیرد و در این بین این مورد مطرح است كه تمامی كالاها با نرخ نیمایی تامین ارز شده و برای كالاهای اساسی و دارو یارانه ای اختصاص یابد.
البته این بحث ها هم نهایی نیست و هرگونه تغییری احتمال دارد ایجاد شود.
برای امسال دولت نرخ میانگین موزون ۵۴۰۰ تومان را برای دلار در بودجه تعیین كرد؛ به صورتی كه كالاهای اساسی و دارو نرخ ۴۲۰۰ تومان دریافت می كردند و سایر كالاها با نرخ بازار نیما تامین ارز شدند. اما در همین رابطه هم بحث ها و چالش هایی وجود داشت كه احیانا سبب شده برای سال آینده یك نرخ مدنظر قرار گیرد.
هم اكنون نرخ ارز در سامانه نیما حدود ۱۱ هزار تومان است كه فاصله آن با نرخ ۴۲۰۰ تومانی باعث ایجاد رانت و مسائل خاص خود شده بود.1398/08/08
15:19:23
5.0 / 5
4144
تگهای خبر: بازار , بودجه , خانه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی