دبیر كل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران:

به قوانین قاچاق به صورت كیفی توجه نمی گردد

به قوانین قاچاق به صورت كیفی توجه نمی گردد مبل زیبا: دبیر كل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران اظهار داشت: لوازم خانگی قاچاق در انبارها نگهداری و هزینه های انبارداری زیادی هم برای آن پرداخت می گردد.


به گزارش خبرنگار ایسنا، حبیب الله انصاری (پنجشنبه) در نشست مشترك كمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران و اصفهان اظهار نمود: سود تسهیلات سال ها مورد بحث است و گفته شده از 20 تا 32 درصد به 18 درصد تقلیل دهند به نظر می رسد این امر به هیچ عنوان قابل محقق شدن نیست.

وی به بحث قاچاق كالا اشاره نمود و اضافه كرد: متاسفانه به قوانین در بحث قاچاق به صورت كمی بیشتر پرداخته شده تا به صورت كیفی؛ به این مفهوم كه صرفا تعداد تبصره و ماده در قانون اهمیت داشته است.

دبیركل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران اظهار داشت: گرفتن قاچاقچی و كالای قاچاق هدف نیست بلكه این مورد كه كالای قاچاق را چه می كنند از اهمیت برخوردار می باشد و باید مورد پیگیری قرار گیرد.

انصاری با اشاره به اینكه اصفهان همچون قطبهای صنایع لوازم خانگی كشور است، افزود: كالاهای آرایشی، بهداشتی و مواد غذایی قاچاق معدوم می شوند، اما سوال اینجاست كه لوازم خانگی قاچاق چه می شود؛ این مورد را پیگیری كردم و چندین بار از مسئولان پرسیدم، در نهایت جواب دادند كه این ها در انبارها نگهداری می شوند و باید گاها هزینه های انبارداری زیادی هم برای آن پرداخت شود.

وی اضافه كرد: چرا در بحث مالیات بر ارزش افزوده در كشور وارونه عمل می گردد و مالیات را تولید كننده به جای مصرف كننده پرداخت می كند؟ چرا با مبحث نرخ ارز بازی می گردد. به هیچ عنوان نمی توان نرخ ارز را تك نرخی كرد؟

دبیركل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران تصریح كرد: نبود بانك برای تبادلات ارزی و مشكلاتی حمل نقلی برای ارسال كالاها به كشورهای دیگر هم از معضلاتی است كه باید مورد پیگیری قرار گیرد و حل شود.

همینطور عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی شیراز، اظهار نمود: 90 درصد اشتغالی كه در كشور وجود دارد، از صنایع كوچك و متوسط است كه تمام این صنایع به صنایع مادر وصل هستند.

فریدون فرقانی اضافه كرد: با عنایت به یارانه خاص صنایع پتروشیمی انتظار می رود، صنایع پتروشیمی به صنایع كوچك و متوسط كمك كنند كه متاسفانه این اتفاق تابحال نیفتاده است.

وی با اشاره به اینكه قیمت برخی مواد پتروشیمی از تیرماه تابحال 120 درصد افزایش قیمت داشته است، اظهار داشت: چرا مجلس نسبت به افزایش قیمت های صنایع پتروشیمی كاری نمی كند و این مورد را پیگیری نمی كند؟ قیمت های صادراتی صنایع پتروشیمی بسیار كمتر از قیمت های داخلی است و اینها بخش خصوصی را زمین گیر كرده است. شركت های ما روز به روز ورشكسته تر می گردد اما قانونی برای پشتیبانی از این افراد وجود ندارد.1396/10/22
01:37:02
5.0 / 5
5025
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی