رییس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران:

ایران خودرو و سایپا عامل گرانی های اخیر هستند

ایران خودرو و سایپا عامل گرانی های اخیر هستند مبل زیبا: رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران با اشاره به اینكه سایپا و ایران خودرو عامل گرانی های اخیر در بازار خودرو هستند، از سازمان های نظارتی خواست به سوژه ورود كنند.


سعید موتمنی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه افزایش قیمت ها تنها در خودرو های پرتیراژ دو شركت خودروسازی سایپا و ایران خودرو رخ داده و برای خودرو های بالای ۱۰۰ میلیون تومان افزایش قیمتی وجود نداشته است، اظهار نمود: عرضه این خودرو ها در بازار به درستی صورت نمی گیرد، اگر عرضه به اندازه كافی صورت گیرد، گرانی در بازار خودرو ایجاد نمی گردد.
وی افزود: این گرانی ها در حالی است كه با عنایت به اینكه نوسان نرخ ارز در بازار وجود نداشته است، بدین سبب نباید افزایش قیمتی در بازار خودرو وجود داشته باشد. گرانی های اخیر به این علت است كه شركت های خودروسازی نتوانسته اند نیاز بازار را تامین كنند و عرضه كم بوده است.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران اضافه كرد: لازم است كه سازمان های نظارتی همچون سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان ورود كرده و پاسخگو باشند كه چه اتفاقی افتاده كه افزایش قیمت داشته ایم. طی دو سه هفته اخیر بیشتر افزایش قیمت ها در پژو ۲۰۶ و پراید بوده كه عرضه آن به بازار كم بوده است و بطور مثال پراید ۱۳۱ و ۱۱۱ كم فاكتور شده اند.
وی افزود: نهادهای نظارتی باید پاسخگو باشند كه چرا خودروسازان نمی توانند نیاز بازار را تامین كنند كه این مساله سبب شده اختلاف قیمت بازار و كارخانه زیاد شود. غیر از ایران خودرو و سایپا كه شركتی مسئول پاسخگویی به نیاز بازار خودرو های پرتیراژ نیست. وقفه ای در عرضه به وجود آمده كه موجب اختلاف قیمت ها شده است كه غیرمنطقی است.
موتمنی با اشاره به اینكه اینكه این اتفاق به صورت مقطعی افتاده است، اشاره كرد: اگر عرضه خودرو به بازار به صورت كافی و به درستی صورت گیرد و نیاز روزانه بازار تامین گردد، صد درصد قیمت ها پایین خواهد آمد؛ ضمن اینكه در بازار خریدار كم است و هركس كه در این وضعیت خرید انجام دهد؛ متضرر خواهد شد.
وی اشاره كرد: با عنایت به اینكه ثبات نرخ ارز در بازار وجود دارد، افزایش قیمت خودرو های پرتیراژ منطقی نیست. هم اكنون این قیمت ها واقعی نیستند و مردم باید صبر كنند تا خودروسازان عرضه را به درستی انجام دهند تا قیمت ها كاهش پیدا كنند. در این شرایط هركس مبادرت به خرید كند، در روزها یا ماه های آینده ضرر خواهدنمود.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران اشاره كرد: علاوه بر این عده ای هم احساس می كنند كه اگر یك خودرو مقرر است از رده بیرون رود، امكان افزایش قیمت آن وجود دارد. تقاضای كاذب ایجاد می كنند كه به گرانی ها دامن بزنند. اما حقیقت این است كه زمانی كه یك خودرو از رده خارج می شود، به مرور از ارزش قیمتی آن كاسته خواهد شد، چونكه شركت ها خودروی جایگزین معرفی می كنند و مردم هم به دنبال خودروی به روز و نه خودرو های از رده خارج می باشند.
منبع:

1398/08/11
21:01:44
5.0 / 5
4196
تگهای خبر: بازار , تولید , خانه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی