مدیر كل دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار خبر داد

اشتغال زایی ایران ساخت برای ۴ هزار نفر

اشتغال زایی ایران ساخت برای ۴ هزار نفر به گزارش مبل زیبا مدیركل دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار با اشاره به برگزاری ˮهفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساختˮ در تاریخ 26 تا 29 آذر ماه، اظهار داشت: بوسیله ارائه وام با كارمزد كم به شركت ها و نیز ارائه تخفیف به دانشگاه ها بعنوان خریداران محصولات، كوشیدیم از یارانه محوری به سمت تسهیل محوری حركت نماییم.


عبدالرضا مجدالدین در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به برگزاری این نمایشگاه از تاریخ ۲۶ تا ۲۹ آذر ماه، اظهار داشت: این نمایشگاه با حضور بیشتر از ۳۵۰ شركت و با ارائه قریب به ۹ هزار محصول برای عرضه به دانشگاه ها، مراكز علمی، سازمان ها و دستگاه های اجرایی و شركت های خصوصی برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینكه هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت همزمان با "بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری وزارت بهداشت" برگزار می شود، اظهار نمود: در روز بیست و ششم آذر ماه از پژوهشگران و فناوران برگزیده كشوری در حضور مسئولان و مقامات كشوری تجلیل به عمل می آید.
مدیر كل دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار اشاره كرد: نمایشگاه ششم تابحال حدود ۱۱۰ میلیارد تومان فروش محصول داشته كه نزدیك به ۲۵ درصد این مبلغ را معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعنوان "رایانه" به دانشگاه ها و مراكز علمی داده است. در مجموع محصولات ساخت ایران طی شش دوره برگزاری نمایشگاه، نزدیك به ۵۰۰ میلیارد تومان فروش داشته و خرید آنها عمدتاً از طرف محیط های آزمایشگاهی و كارگاهی بوده تجهیزات ومواد مورد نیاز دانشگاه ها از این طریق تأمین شده است.
اشتغال آفرینی نمایشگاه ایران ساخت برای ۴ هزار نفر/ اعطای گواهی انطباق محصول به شركت ها
مجدالدین تصریح كرد: این مساله سبب شده زمینه ایجاد اشتغال برای حدود ۳ تا ۴ هزار نفر به صورت مستقیم برقرار شود. بیشتر از نیمی از شركت های شركت كننده در نمایشگاه كه محصولات خودرا ارائه می كنند، شركت های دانش بنیان در حوزه های مختلف الكترونیك، مكانیك، تجهیزات پزشكی و... هستند.
وی ادامه داد: عمده بازدیدكنندگان نمایشگاه از محیط های دانشگاهی و مراكز علمی و پژوهشی هستند. همین طور هیئت های بازدیدكننده از سایر كشورها نیز در نمایشگاه حضور داشته و امكان فروش به آنها را هم داریم و برخی كشورها، به خصوص از خرید محصولات مربوط به حوزه ی تكنولوژی، استقبال می كنند.
مدیر كل دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار افزود: محصولی كه ایجاد می شود، اگر مقرر است در بازارهای خارجی عرضه گردد، نیاز به گذراندن تست ها و آزمون های استاندارد در سطوح ملی و بین المللی دارد. با همكاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان استاندارد، توافقی صورت گرفته و دستورالعملی تهیه شده كه در صورت تأیید توانمندی هایی شركت های دانش بنیان (بر مبنای خوداظهاری) از طرف تیم كارشناسی فنی سازمان استاندارد (كه در حوزه های مختلف گروه های تخصصی و آزمایشگاه های مرجع دارد)، گواهی استاندارد ملی یا گواهی انطباق COC و COP برمبنای استانداردهای ملی صادر شود.
تسریع در تولید شركت ها بوسیله اعطای وام كم كارمزد/ارائه تخفیف به دانشگاه ها در خرید محصولات
مجدالدین در پاسخ به اینكه چه كارهایی در امتداد حركت از سمت یارانه محوری به تسهیلات محوری در هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت انجام شده است، توضیح داد: با عنایت به محدود شدن بودجه هایی كه بعنوان كمك و یارانه در اختیار خریداران دانشگاهی قرار گرفته است، سیستمی پی ریزی شده كه از منابع محدود بجای آن كه به صورت مستقیم و در چارچوب یارانه به دانشگاه داده شود، به شركت های سازنده كه با كمبود منابع مواجهند، بدهیم و انگیزه های آنها را بوسیله اعطای وام با كارمزد كم تقویت نماییم.
وی با اشاره به اینكه شركت ها محصولات خودشان را در نمایشگاهی كه بیشتر خریداران از محیط های علمی دانشگاهی حضور دارند، ارائه خواهند كرد، اظهار داشت: با شركت ها توافق می نماییم كه در ارائه محصولات به دانشگاه ها تخفیف قائل شوند و ما تسهیلی برای آنها فراهم كردیم كه برای آنها تأمین منبع كند و تولید را سرعت بخشد.
مدیر كل دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار درانتها اظهار نمود: از طرفی تخفیفی هم برای دانشگاه ها قائل می شویم كه آنها را از سوبسیدمحوری خارج می كند و شركت های سازنده نیز مورد حمایت بیشتری قرار می گیرند؛ چونكه هدف این نمایشگاه نیز رونق تولید و افزایش تولید دستگاه ها و تجهیزات ساخت داخل است.
منبع:

1398/09/06
16:23:53
5.0 / 5
4512
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی