پیش بینی همتی درباره تورم و بازار ارز

پیش بینی همتی درباره تورم و بازار ارز به گزارش مبل زیبا رئیس كل بانك مركزی اعلام نمود: روند كاهنده نرخ تورم در كشور ادامه دارد و بازار ارز را نیز كنترل می نماییم و آرامش و تعادل آن برقرار خواهد بود.


به گزارش مبل زیبا به نقل از ایسنا، هشتمین نشست دوره ای رئیس كل بانك مركزی با اقتصاددانان درباره راهكارهای ثبات بازار ارز، كنترل و هدایت نقدینگی، كاهش تورم و موضوعاتی نظیر لایحه بودجه ۹۹ و راهكار مقابله با تاثیرات آن بر سیاست های پولی، مسائل مربوط به طرح بانكداری مجلس انجام شد.
عبدالناصر همتی - رئیس كل بانك مركزی - در این جلسه با تشریح وضعیت ارزی كشور اظهار داشت: باوجود تداوم فشار تحریم ها، روند صادرات غیر نفتی كشور به خوبی در حال انجام می باشد و تامین ارز واردات نیز بوسیله سامانه نیما صورت می گیرد و شاهد انجام روان تأمین ارز در سامانه نیما هستیم.
وی با اشاره به انتشار اخباری درباب كاهش صادرات غیرنفتی كشور اشاره كرد: صادرات غیرنفتی كشور طی هشت ماهه ابتدای امسال نسبت به سال قبل از نظر وزنی افزایش داشته اما اصلاح نرخ های پایه صادراتی و شفاف سازی میزان اظهار صادرات توسط صادركنندگان موجب كاهش ارزش اعلامی صادرات غیر نفتی شده بود؛ پس روند صادرات غیرنفتی كشور رو به رشد است و از این بابت نگرانی وجود ندارد.
همتی اضافه كرد: باوجود جو روانی به وجود آمده در بازار ارز و نوسانات در این بازار طی هفته های اخیر، خوشبختانه مدیریت بازار از نظر ریال و ارز توسط بانك مركزی سبب ایجاد تعادل و آرامش باردیگر در بازار ارز شد.
رئیس كل بانك مركزی با اشاره به كاهش نرخ ماهانه و نقطه به نقطه تورم تولیدكننده در آبان ماه اظهار داشت: این آمار نشان دهنده موفقیت بانك مركزی در كنترل تورم بوده است و باوجود نوسانات اخیر در بازار ارز و سایر بازارها تلاش می نماییم با تداوم آرامش و تعادل بازار ارز در سایر بازارها نیز آرامش برقرار باشد و روند كاهنده نرخ تورم را ادامه دهیم.
منبع:

1398/09/24
22:45:34
5.0 / 5
4067
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بودجه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی