معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران خبر داد:

كوشش برای بهسازی ۵۰۰ كیلومتر از طول مسیرهای پیاده رو شهر تهران

كوشش برای بهسازی ۵۰۰ كیلومتر از طول مسیرهای پیاده رو شهر تهران مبل زیبا: معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از كوشش برای بهسازی 500 كیلومتر از طول مسیرهای پیاده روی پایتخت آگاهی داد.به گزارش مبل زیبا به نقل از مهر، صفا صبوری دیلمی كه در جریان بازدید از پروژه های عمرانی منطقه ۱۷ سخن می گفت، ضمن اعلام خبر فوق اضافه كرد: برآوردهای اولیه نشان میدهد شهر تهران از ۱۰ هزار كیلومتر طول مسیر پیاده رو برخوردارست و بدین جهت تلاش خواهد شد تا آخر سال جاری حدود ۵۰۰ كیلومتر طول از این مسیرها، با صرف كمترین هزینه اجرایی بهسازی شده و به مسیر ویژه دوچرخه نیز مجهز شوند.
وی با اشاره به تجربه كشورهای توسعه یافته در زمینه راه اندازی مسیرهای پیاده رو، استفاده از مصالحی همچون بتن در پروژه های پیاده روسازی این كشورها را مورد توجه قرار داد و تصریح كرد: این در حالیست كه ما هنوز از آسفالت و كف پوش برای بهسازی پیاده روها استفاده می نماییم. بدین سبب باید با تدبیر و عقلانیت، رویكردهای موجود در این عرصه را تغییر داده و با نگاهی همه جانبه، ضمن جلوگیری از باردیگر كاری و اتلاف سرمایه های شهر، استفاده از مسیرهای پیاده رو را برای همه اقشار جامعه خصوصاً كودكان و توان یابان تسهیل نماییم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از اقدامات عمرانی صورت در منطقه ۱۷، ضرورت بهره گیری از تجربیات موفق خصوصاً در زمینه طراحی شبكه فرعی جمع آوری و هدایت آب های سطحی را مورد تاكید قرار داد.
محمود كلهری شهردار منطقه ۱۷ نیز طی سخنانی از كوشش برای اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی در این منطقه آگاهی داد و اظهار داشت: طی ۶ ماه گذشته در عین كوشش برای تكمیل طرح های نیمه تمام، از افتتاح پروژه های نیمه كاره اجتناب شده تا خدمات رسانی به شهروندان در سطحی قابل قبول صورت گیرد.
وی اجرای طرح های كوچك مقیاس و نوآورانه، افزایش تعامل با منتخبین مردم در شورایاری ها، ارتقای سطح اطلاع رسانی به شهروندان و همین طور تسهیل دسترسی معابر منطقه به شبكه معابر بزرگراهی را همچون رویكردهای مهم شهرداری منطقه ۱۷ دانست و با اشاره به اتصال بزرگراه شهید كاظمی به خیابان شهید غلامرضایی، تصریح كرد: الان اجرای شانزده پروژه كوچك مقیاس محلی شروع شده و پیش بینی می شود این طرح ها تا آخر سال جاری به بهره برداری برسند.
گفتنی است پروژه های ساماندهی نهر و راه اندازی كانیو در خیابان فرخنده، اصلاح شبكه انهار در معابر منشعب از خیابان های شهید فریدون احمدی و شهید محمودزاده و اجرای پروژه شناسایی و اصلاح نقاط آبگیر در سطح محلات همچون پروژه هایی است كه در بازدید معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از منطقه ۱۷ مورد پایش و بررسی قرار گرفتند.


منبع:

1398/10/13
12:02:05
5.0 / 5
4117
تگهای خبر: پایتخت , توسعه , خدمات , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مبل زیبا
mobleziba.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مبل زیبا محفوظ است

مبل زیبا

مبلمان و دکوراسیون داخلی